Битва за підвищення ліміту держборгу США переноситься в Конгрес, законодавці готуються до голосування

Вашингтон. 30 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Американські законодавці, які повертаються до роботи у вівторок після довгих вихідних, розпочинають розгляд бюджетної угоди, узгодженої президентом США Джо Байденом і спікером Палати представників Кевіном Маккарті.

Наразі схоже, що Байден і Маккарті зможуть заручитися достатньою підтримкою законодавців, щоб провести угоду через Конгрес, однак процедурні перешкоди, які можуть ускладнити шлях до схвалення угоди, не відкидаються, пише газета The Wall Street Journal.

У вівторок проєкт угоди надійде на розгляд комітету з регламенту Палати представників, і вже на цьому етапі можуть виникнути складнощі, оскільки двоє республіканців, які входять до нього, вже заявили, що не підтримають угоду. Комітет складається з дев’яти демократів і чотирьох республіканців.

У середу проєкт бюджетної угоди розглядатиме Палата представників, а потім він надійде до Сенату, де голосування може відбутися у вихідні.

Угода, у разі її схвалення законодавцями, призупинить дію ліміту держзапозичень до 1 січня 2025 року. Водночас оборонний бюджет США на 2024 фінансовий рік буде обмежений рівнем $886 млрд, а не оборонний – рівнем $704 млрд. У 2025 фінроці показники зростуть до $895 млрд і $711 млрд відповідно.

Бюджетні видатки в США в наступному фінроці, що стартує в жовтні, в результаті узгодженого скорочення залишаться приблизно на рівні поточного фінроку. Попередній проєкт бюджету передбачав їх збільшення.

Активні противники угоди в обох палатах парламенту можуть уповільнити її ухвалення, зазначає WSJ. Деякі з консервативних законодавців у Палаті представників і в Сенаті вже заявили, що не підтримають угоду, оскільки вона недостатньо обмежує бюджетні видатки, тоді як прогресивні демократи вважають скорочення видатків надмірним.

Байден щодня обговорює ситуацію з лідерами Конгресу напередодні голосування, повідомив представник Білого дому. У понеділок американський президент заявив, що не бачить причин, через які угода може не отримати підтримки Конгресу.

Раніше міністр фінансів США Джанет Єллен заявила, що ресурси її відомства будуть вичерпані до 5 червня, якщо Конгрес не підвищить ліміт держзапозичень або не призупинить його дію.

“Як і раніше, є сумніви в тому, що бюджетна угода буде схвалена обома палатами Конгресу з першої спроби, – зазначає головний економіст з Північної Америки Capital Economics Пол Ешворт, думку якого наводить газета Financial Times. – Однак якщо цього не станеться, можна очікувати бурхливої реакції фінансових ринків, яка швидко змусить Конгрес зосередитися, після чого угоду буде схвалено”.

Головний економіст із США JPMorgan Майкл Феролі очікує, що узгоджена угода скоротить федеральні видатки у 2024 фінроці приблизно на 0,2% ВВП.

administrator

Related Articles