Данський інвестиційний фонд надасть кредит у EUR40 млн "Нібулону" та "Агроф'южн"

Київ. 29 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Данський інвестиційний фонд запускає соціальну програму для України на загальну суму $133 млн (DKK1 млрд), з яких EUR25 млн буде адресовано одному з найбільших операторів зернового ринку України ТОВ “СП “Нібулон” і EUR15 млн – українському виробнику томатної пасти “Агроф’южн”, повідомила пресслужба Мінекономіки.

“Уряд України високо цінує підтримку Данії, розраховує на поглиблення двосторонньої співпраці та подальше залучення данського бізнесу в проєкти з відновлення України. Так, спеціальний інвестиційний фонд, створений для України, буде фінансувати проєкти із залученням найкращих данських технологій та інноваційних рішень і буде доступний як для державного, так і для приватного секторів”, – навела слова першої віцепрем’єрки – міністерки економіки Юлії Свириденко на відкритті Українського інвестиційного форуму в Копенгагені пресслужба.

За її даними, загалом від початку повномасштабного вторгнення Росії Данія надала Україні військову підтримку на суму $1,4 млрд, загальну гуманітарну допомогу, зокрема макрофінансову, – $212 млн.

“Нас цікавлять данські технології і ми бачимо велику перспективу у застосуванні та розміщенні данських компаній в Україні у пріоритетних галузях. Зокрема це відновлювальна енергетика, будівельні матеріали, технології відновлення комунального господарства, а також оборонні технології і технології подвійного призначення”, – зазначив заступник міністра економіки Олександр Грибан.

У межах форуму було оголошено про затвердження фінансування двох пілотних проєктів у сфері сільського господарства та агропереробки, зокрема для постраждалих компаній південного регіону – ТОВ “СП “Нібулон”, якому виділять кредит на EUR25 млн, агрохолдингу “Агроф’южн” – EUR15 млн.

Кредити також нададуть агрокомпаніям, розташованим біля лінії фронту в Миколаєві, які відновлюватимуть зруйновані виробничі потужності, закуповуючи обладнання у данських експортерів.

За інформацією Грибана, данський інвестфонд надаватиме фінансові гарантії та безпосередньо здійснить кредитування. Крім того, данський уряд планує суттєво збільшити ліміти та розширити програму фінансової допомоги для України.

Джерело: https://me.gov.ua/News/Detail?lang=uk-UA&id=3f51f2a1-be66-4f43-b0ce-53ae3daa5b43&title=SpetsialniiInvestitsiiniiFond

administrator

Related Articles