Держкіно закликає колектив "Довженко-Центру" до дотримання норм законодавства після недопуску в.о. СЕО до виконання обов'язків

Київ. 9 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Державне агентство з питань кіно закликає колектив "Довженко-Центру" до дотримання норм законодавства після недопуску в.о. генерального директора до виконання обов’язків.

"8 листопада колектив "Довженко-Центру" не допустив в.о. генерального директора Центру Юлію Каждан для виконання обов’язків. Держкіно наголошує на необхідності дотримання норм законодавства", – йдеться у повідомленні пресслужби відомства.

У Держкіно наголошують, що опір колективу "Довженко-Центру" є безпідставним, оскільки тимчасовий виконувач обов’язків був призначений для аудиту діяльності та усунення встановлених перевіркою порушень.

"При відборі кандидатів перевага надавалася тим, хто має юридичну освіту: переглядалися резюме кандидатів, які брали участь у конкурсних відборах у Держкіно, резюме кандидатів із професійних сайтів відбору кадрів. За результатами пошуку були проведені співбесіди з кількома кандидатами, вибір було зроблено на користь Каждан Юлії, оскільки вона має професійну юридичну освіту, досвід роботи аудитором та не претендує на посаду керівника Центру на постійній основі", – йдеться у повідомленні.

Серед іншого, у Держкіно зазначили, що їм зрозуміло можливе обурення чи невдоволення тією чи іншою ситуацією, "але переходити на особистості, перекручувати та спотворювати імена та прізвища, висміювати особисті переваги чи захоплення інших людей не прийнятне у культурі спілкування".

Як повідомлялося, раніше "Довженко-Центр" заявив, що рішення Держкіно про його ліквідацію буде великим репутаційним ударом міжнародного іміджу України. Водночас Міністерство культури та інформаційної політики заявило, що виступає проти "нехтування та ліквідації кіноспадщини", а також зазначило, що інформація про ліквідацію є несподіваною для нього.

Пізніше Держкіно заявило, що згідно із його наказом не передбачається ліквідація Центру, а лише його реорганізація, а після реорганізації "Довженко-Центр" функціонуватиме як культурний та музейний центр.

Українська Кіноакадемія закликала Держкіно відкликати наказ про реорганізацію "Довженко-Центру" та провести консультації щодо діяльності підприємства.

Парламентський комітет із питань гуманітарної та інформаційної політики 26 серпня звернувся до Держкіно та Кабінету Міністрів з проханням скасувати рішення про реорганізацію "Довженко Центру".

Глава Держкіно 2 листопада призначила Юлію Каждан новим виконувачем обов’язків генерального директора "Довженка-Центру". Також було оголошено, що для експертної оцінки колекцій "Довженка-Центру" буде створено міжвідомчу комісію.

Після цього колектив "Довженко-Центру" висловив незгоду з діями Держкіно та заявив, що не визнає процедури призначення нового керівника.

administrator

Related Articles