"Дія" встановлена на 70% смартфонів українців – Федоров

Київ. 24 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Застосунок “Дія”, що дає змогу одержувати державні послуги в онлайн, встановлено на 70% смартфонів українців, аудиторія користувачів застосунку налічує 19 млн осіб, повідомив віцепрем’єр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров на саміті Diia in DC у Вашингтоні.

“У вас є біометричні дані, все це порівнюється з демографічним реєстром у реальному часі. І це призводить до того, що “Дія” – це продукт, коли кожен може перевірити документ за допомогою телефонної камери”, – зазначив Федоров.

Наприкінці березня керівник із розвитку електронних послуг Мінцифри Мстислав Банік зазначав, що кількість унікальних користувачів “Дії” за період від початку повномасштабного вторгнення Росії зросла приблизно на 2,85 млн, або на 18% – до 18,6 млн, що більше за половину всього дорослого населення України.

Як зазначив Федоров, “Дія” надає 29 сервісів і можливість оформити 14 e-документів.

Зокрема, послуга “Цифровий підпис” у “Дії” встановлена у більш ніж 6,8 млн користувачів і була застосована понад 11 млн разів.

Свої податки в “Дії” задекларували 1,2 млн підприємців, сплативши 1,2 млрд грн податків. У податковому режимі “Дія.City” зареєстровано 530 компаній, які заплатили 2022 року приблизно $100 млн податків, додав він.

За його словами, з різних питань проведено 12,6 млн голосувань. “Ще одна можливість використовувати ці послуги для того, щоб висловити свою думку щодо запропонованого законопроєкту. Ми говорили з людьми, говорили про те, щоб люди могли проголосувати за законопроєкт”, – зазначив віцепрем’єр.

Він додав, що за допомогою “Дії” було видано понад 14,8 млн лікарняних листів.

Крім того, в рамках пільгової іпотеки для військових, медиків, учителів і науковців кредити отримали 947 сімей на 1,2 млрд грн.

Було також подано 376,55 тис. заяв про зруйноване житло і 12,271 заявок на фінансову допомогу.

Також 9,2 млн осіб оформили e-сертифікати COVID-19. Їм було перераховано 9,2 млрд виплат (1000 грн на одну особу), які було використано на купівлю залізничних квитків, книжок, квитків у кіно, на концерти, у театри, оплату комунальних послуг, придбання канцтоварів і шкільного приладдя.

“Під час COVID-19 “Дія” дала можливість впровадити послуги для підтримки підприємств. І це фактично допомогло видавати 1000 грн на банківський рахунок вакцинованих людей, які могли використовувати ці кошти тільки на ті послуги, які ми хотіли підтримати. І це зняло проблему з корупцією”, – сказав Федоров.

Саміт Diia in DC було організовано у співпраці з USAID та Міністерством цифрової трансформації за підтримки Eurasia Foundation, UKAid, Visa та Google.org Employment Opportunities з “Дія.Освіта”.

administrator

Related Articles