Долар дешевшає до євро, єни та фунта стерлінгів

Нью-Йорк. 30 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Долар США дешевшає до євро, єни та фунта стерлінгів на торгах у вівторок. Апетит до ризику на світових ринках збільшився завдяки надіям на схвалення американським Конгресом бюджетної угоди, яка має вирішити проблему ліміту держборгу США до січня 2025 року.

Голосування в Палаті представників щодо проєкту угоди, досягнутої американським президентом Джо Байденом і спікером нижньої палати Конгресу республіканцем Кевіном МакКарті, заплановано на середу. Далі угода надійде на голосування до Сенату.

Розрахований ICE індекс, що показує динаміку долара щодо шести валют (євро, швейцарський франк, єна, канадський долар, фунт стерлінгів і шведська крона), втрачає 0,26% під час торгів, ширший WSJ Dollar Index – 0,33%.

Аналітик Brown Brothers Harriman Він Тін вважає, що Федеральна резервна система (ФРС) підніме ставку на 25 базисних пунктів (б.п.) на червневому засіданні.

“Криза в банківському секторі слабшає, і потенційний дефолт США був єдиним фактором, який міг би запобігти підвищенню ставки наступного місяця, – наводить слова експерта Marlet Watch. – Навіть більше, ймовірність зниження ставки цього року тепер повністю виключається”.

Наразі трейдери оцінюють у 61% шанси на підвищення ставки ФРС у червні на 25 б.п., до 5,25-5,5%, свідчать дані CME Group. Тижнем раніше таку ймовірність оцінювали в 28%.

Пара євро/долар за даними на 15:05 кв торгується на рівні $1,0744 порівняно з $1,0708 на закриття попередньої сесії.

У четвер Статистичне управління Євросоюзу опублікує попередні дані про динаміку інфляції в єврозоні за травень. Консенсус-прогноз експертів, який наводить Trading Economics, передбачає сповільнення темпів зростання споживчих цін у єврозоні цього місяця до 6,3% у річному вираженні з 7% у квітні.

Оприлюднені в понеділок статдані засвідчили ослаблення інфляції в Іспанії в травні до мінімальних із липня 2021 року 3,2% у річному вираженні з квітневих 4,1%.

Керівники Європейського центрального банку (ЄЦБ), однак, дають зрозуміти, що боротьба з інфляцією далека від завершення, і зростання ставок триватиме.

Курс фунта піднявся під час торгів до $1,2442 порівняно з $1,2356 напередодні.

Вартість американської валюти до єни становить 139,6 єни проти 140,45 єни за підсумками торгів у понеділок. У вівторок представники Банку Японії, міністерства фінансів і агентства з фінансових послуг країни провели позачергову зустріч для обговорення ситуації на валютному ринку.

Представник японського Мінфіну Масато Канда заявив за підсумками зустрічі, що влада країни може вжити заходів для стримування ослаблення єни. “Важливо, щоб ситуація на валютному ринку відображала фундаментальні фактори і була стабільною. Надлишкові коливання небажані”, – сказав Канда.

Курс долара до юаня становить 7,0741 юаня порівняно з 7,0731 юаня напередодні. Вартість американської валюти в парі з офшорним юанем (торгується в Гонконзі) піднімалася під час торгів вище за позначку в 7,1 юаня вперше за півроку.

administrator

Related Articles