Донори нададуть ЄБРР EUR1 млрд для реакції на війну в Україні

Київ. 12 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) на щорічних зборах і бізнес-форумі, що відбуваються в Марракеші (Марокко), отримав зобов’язання в розмірі EUR1 млрд у вигляді донорських коштів для підтримки його реакції на війну в Україні, йдеться в повідомленні банку в четвер.

"Ці кошти, з яких деякі потребують затвердження на національному рівні, буде використано поряд із власними коштами банку для надання допомоги інфраструктурі та компаніям в Україні та інших постраждалих країнах у подоланні наслідків вторгнення Росії", – зазначив ЄБРР.

Керівники банку, які представляють 73 його акціонерів, висловили солідарність з Україною та заявили про рішучу підтримку зусиль ЄБРР щодо реагування на кризу.

Вони також закликали банк бути готовим відігравати активну роль у відновленні країни в майбутньому.

"Ми маємо чітку стратегію нашої відповіді Україні, і вона вже реалізується. Я дуже вдячна за підтримку з боку наших акціонерів, і донорські кошти дадуть нам змогу досягати результату в Україні у 2022 році і в майбутньому", – наведено в релізі слова президента ЄБРР Оділь Рено-Бассо.

За її словами, через війну банк просять надати більше підтримки за такими напрямами, як оборотний капітал та екстрене фінансування, і банк дуже швидко адаптується до мінливих потреб.

"Що стосується майбутньої реконструкції, ЄБРР відіграватиме дуже важливу роль як найбільший інституційний інвестор у країні. Ми будемо до цього готові, коли настане час", – наголосила вона.

На сьогодні банк із обіцяних на цей рік EUR1 млрд для України підписав чотири проєкти на загальну суму EUR80 млн для енергетичної та продовольчої безпеки країни, що потерпає від російської агресії.

Друга резолюція, схвалена на щорічних зборах, у принципі підтримала в майбутньому пропоноване банком розширення його діяльності в країнах Африки на південь від Сахари та Іраку, йдеться в повідомленні.

"Цього поки що не відбудеться, тому що банк інтенсивно фокусуватиметься на допомозі Україні та іншим країнам, що постраждали від війни, і продовжуватиме обговорення зі своїми акціонерами щодо виконання цього рішення", – зазначив ЄБРР.

administrator

Related Articles