Дублікати свідоцтв про народження зможуть видавати українські консули за кордоном – Мінреінтеграції

Київ. 4 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Дублікати свідоцтв про народження зможуть видавати українські консули за кордоном, повідомляє Міністерство реінтеграції тимчасово окупованих територій.

"Як допомогти українцям, які через війну виїхали за кордон або були депортовані на територію країни-агресора і при цьому втратили документи? Проблема обговорювалася на засіданні Координаційного штабу щодо повернення в Україну громадян із тимчасово окупованих територій (ТОТ) і третіх країн" – йдеться у повідомленні пресслужби міністерства.

Зазначається, що за результатами ухвалено рішення ініціювати зміни до Інструкції про порядок реєстрації актів цивільного стану в дипломатичних представництвах та консульських установах України, зокрема, у частині щодо обмежень надання дублікатів актів цивільного стану.

Отже, передбачається надати можливість консулам дипустанов України за кордоном надавати дублікати свідоцтв про народження громадян України.

Крім того, ухвалено рішення розробити можливість розширити на період воєнного стану коло осіб-родичів дитини, які матимуть змогу отримати дублікат свідоцтва про народження в Україні.

administrator

Related Articles