Київ. 31 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Олександр Шлапак, який очолював у 2001-2002 роках Мінекономіки, у 2014-му – Мінфін, а з кінця 2016 року до липня 2017 року – націоналізований ПриватБанк, відмовився від входження до наглядової ради Альфа-Банку, до складу якої його було обрано незалежним директором.
"Повноваження члена наглядової ради припиняються за власним бажанням до моменту вступу на посаду (погодження Національним банком України) на підставі поданої ним заяви про вихід зі складу наглядової ради з 28.10.2022 року", – повідомила фінустанова у системі розкриття інформації НКЦПФ.
Альфа-Банку Україна нагадує, що Шлапака було обрано до наглядової ради на позачергових зборах акціонерів 20 жовтня.
Тоді ще одним незалежним членом наглядової ради став Павло Гашковець. З кінця 2016 року до кінця серпня 2022 року він керував в UniCredit проєктами з управління ризиками Центральної та Східної Європи, а до цього чотири роки обіймав посаду головного ризик-менеджера та члена правління підконтрольного тоді UniCredit Укрсоцбанку, пізніше приєднаного до Альфа-Банку Україна.
Решту шістьох членів наглядової ради на чолі з Романом Шпеком, з яких троє незалежних, було переобрано на новий трирічний термін, а екскерівника "Укрзалізниці" Володимира Жмака обрано заступником голови наглядової ради.
Альфа-Банк Україна, за даними Національного банку України (НБУ), на 1 вересня 2022 року за розміром загальних активів посідав сьоме місце (111,16 млрд грн) серед 67 банків країни.
На початку червня болгарський ексміністр фінансів Симеон Дянков, який є довіреною особою Нацбанку з пакетів акціонерів, що потрапили під санкції, повідомив про роботу з отримання дозволу регуляторів, щоб здійснити докапіталізацію банку за рахунок субординованого боргу на $1 млрд із заблокованих санкціями коштів акціонерів.
Водночас Верховна Рада 6 жовтня ухвалила закон "Про особливості виведення з ринку системно важливого банку в умовах воєнного стану", що передбачає націоналізацію без докапіталізації з боку держави. Документ також встановлює, що відшкодування вартості акцій акціонерам буде можливим лише після компенсації збитків державі України від Росії і виключно за рахунок таких коштів. Згідно з визначенням НБУ, в країні зараз 14 системно важливих банків, однак і депутати, і експерти вказують, що йдеться саме про Альфа-Банк Україна.