Експерти U-LEAD навчають фахівців громад організовувати безпечні умови роботи органам місцевого самоврядування

Під час інформаційної сесії на тему “Організація охорони праці в органах місцевого самоврядування в умовах воєнного стану для громад Запорізької та Дніпропетровської областей” експерти U-LEAD пояснили алгоритми дій працівників ОМС в разі вибуху та руйнування будівель, а також розповіли як розробляється план евакуації та встановлюється протипожежний режим.

Особлива увага була приділена порядку розслідування нещасних випадків на виробництві в умовах воєнного стану.

Наталія Баланюк, радниця з питань місцевого самоврядування та децентралізації Регіонального офісу “U-LEAD з Європою” в Миколаївській області, зазначила наступне:

1. Процедура розслідування нещасних випадків, що сталися з працівниками внаслідок отримання поранень під час ведення бойових дій визначена Порядком і є такою ж самою як і для всіх інших видів нещасних випадків.

2. Через воєнний стан і реальну небезпеку Держпраці рекомендує ухвалювати рішення про створення комісії та проведення розслідування в кожному конкретному нещасному випадку, зважаючи на міркування безпеки для членів комісії та саму можливість проведення розслідування.

3. Якщо провести розслідування неможливо через загрозу життю і здоров’ю членів комісії, необхідно максимально фіксувати, збирати та документувати інформацію, що надходить або стає відомою про нещасні випадки на виробництві, щоб надалі розслідувати їх після нормалізації ситуації.

4. Щодо розпочатих і незавершених через бойові дії розслідувань (спеціальних розслідувань) нещасних випадків Держпраці пропонує продовжити строки їх розслідування до створення умов належного їх завершення.

Також експертка пояснила алгоритм дій спеціаліста з охорони праці після настання нещасного випадку. Тут важлива роль належить комунікаціям з Держпраці, Фондом соціального страхування та профспілкою, а також з потерпілим та/або членами його родини.

Результат розслідування нещасного випадку спеціаліст з охорони праці має оформити на 5 день з моменту виникнення події. У висновку мають зазначатися обставини та причини нещасного випадку, встановлені винні особи, а також запропонований план запобіжних заходів для уникнення повторення.

administrator

Related Articles