Естонський розробник малої АЕС розпочинає попередні геологічні дослідження

Таллінн. 27 жовтня. ІНТЕРФАКС-EUR/BNS – Естонська компанія Fermi Energia, створена для розробки проєкту модульних ядерних реакторів нового покоління, підписала договір із інженерним бюро Steiger на проведення попередніх геологічних досліджень.

Як повідомила пресслужба Fermi Energia, інженерно-геологічні дослідження відбудуться в одному з потенційних місць розміщення запланованого реактора малої потужності – у лісництві Сонду 150 у волості Віру-Нігула.

Підрядник зобов’язаний буде відзначити місця для свердловин та протягом листопада пробурити на ділянці три свердловини діаметром 90 мм та завглибшки 25, 60 та 80 метрів, щоб прояснити геологічні умови території.

"Гарне знання геологічних умов дозволить нам бути більш точними у роботі з планування та знизити ризики, що виникають при будівництві, якщо держава ухвалить у 2024 році принципове рішення про підтримку використання атомної енергії", – пояснив керівник будівельної програми Fermi Energia Теет Нурмеоя.

"Ми маємо справу з попереднім дослідженням, яке дасть лише загальні відомості про геологію потенційного розташування АЕС. Рішення про будівництво станції сьогодні ще не прийнято. Воно може бути прийняте лише після проведення всебічних державних досліджень разом із визначенням відповідного місця під час спеціального державного планування", – додав він.

Більшу частину електроенергії Естонія виробляє із горючего сланцю, імпортує атомну та гідроенергію із сусідніх країн. З 2019 року Fermi Energia вивчає можливості введення в експлуатацію малого модульного реактора для забезпечення стабільного та надійного електропостачання.

На сайті Fermi Energia йдеться: "Засновників компанії об’єднує переконання, що для досягнення цілей зі скорочення викидів вуглецю енергетичний портфель країни має включати керовану форму безвуглецевої енергії, яка не вимагає субсидування. Через відсутність гірських річок цією енергією в Естонії може бути лише атомна енергія".

На початку 2022 року у зв’язку з енергокризою Fermi Energia запропонувала уряду Естонії поквапитися з ухваленням регулювальних норм для будівництва малої АЕС.

administrator

Related Articles