Київ. 15 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Фонд держмайна (ФДМ) передав до Служби безпеки України (СБУ) і Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) матеріали за результатами аудиту ефективності управлінської діяльності протягом 2022 року ПАТ “Об’єднана гірничо-хімічна компанія” (ОГХК), в управління якого передано Вільногірський гірничо-металургійний комбінат (ВГМК, Дніпропетровська обл.) та Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат (ІГЗК, Житомирська обл.).
У пресрелізі фонду в середу нагадується, що за результатами аудиту ФДМ звільнив в.о. голови правління ОГХК (100% корпоративних прав перебувають в управлінні ФДМ) Владислава Іткіна.
При цьому наголошується, що Фонд держмайна змінює керівників на 65 державних підприємствах. Зокрема, на 22 з них фонд уже змінив керівників, стосовно 20 очікується погодження з боку місцевих військових адміністрацій, щодо 15 готуються документи на призначення. Крім того, на двох підприємствах частково змінили склад наглядових рад.
“Зміна менеджменту – результат аналізу фінансово-економічного становища підприємств, який розпочала нова команда Фонду держмайна”, – пояснюється в пресрелізі.
Як повідомлялося, ФДМ звільнив в.о. голови правління ОГХК Іткіна. Згідно з інформацією, нібито під його керівництвом були втрати продукції на мільйони доларів і сумнівні контракти з посередниками. У пресрелізі ФДМ констатувалося, що це рішення ухвалено на підставі внутрішнього фінансово-економічного аудиту компанії.
“Команда Фонду держмайна тісно співпрацює з правоохоронними органами за результатами роботи ОГХК”, – наголошував раніше ФДМ.
У свою чергу звільнений в.о. голови правління ОГХК Іткін вважає причиною такого кадрового рішення розбіжності з керівництвом фонду.
ДП “Об’єднана гірничо-хімічна компанія” розпочало фактичну діяльність із серпня 2014 року, коли уряд України ухвалив рішення про передання йому в управління майнових комплексів Вільногірського гірничо-металургійного комбінату (ВГМК, Дніпропетровська обл.) та Іршанського гірничо-збагачувального комбінату (ІГЗК, Житомирська обл.). Раніше ці комбінати були в оренді у структури Фірташа. Потім підприємство було перетворено у ПАТ, а потім – у ПрАТ.
Уряд у серпні 2016 року вніс ОГХК до списку компаній, що підлягають приватизації у 2017 році. Її термін декілька разів відкладали, а конкурс двічі зривався.
ОГХК раніше реалізовувала продукцію до більше ніж 30 країн ы була одним із найбільших у світі виробників титанової сировини, займаючи 4% світового ринку. Компанія видобуває титанову руду.
Джерело: https://www.spfu.gov.ua/ua/news/9537.html