Глава Єврокомісії: Справедливий мир має стати результатом виведення російських військ із території України

Київ. 31 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що справедливий мир має стати результатом виведення російських військ і техніки з території України.

“Ведеться багато дискусій про “мирні” плани і припинення вогню. Насамперед має бути принцип: нічого про Україну без України. Разом із Україною ми хочемо справедливого миру, який не винагороджує агресора, а підтримує принципи Статуту ООН і право українського народу бути господарем свого майбутнього. Президент Зеленський дуже чітко про це говорить. Припинення вогню, що призводить до замороженого конфлікту, не принесе міцного миру”, – сказала фон дер Ляєн під час виступу на форумі Globsec у Братиславі в середу.

Вона зазначила, що “після 2014 року діяло припинення вогню, і ми знаємо, що сталося з цією угодою в лютому минулого року”.

“Ні, справедливий мир має привести до виведення російських військ та їхньої техніки з території України. Президент Зеленський виступив із Формулою миру, яку ми цілком підтримуємо. Кожен із його десяти пунктів ґрунтується на Статуті ООН або резолюціях ООН. І він запросив країни всього світу приєднатися до Формули миру і розвивати її. Тож нашою відправною точкою для миру є порядок, що ґрунтується на правилах”, – наголосила глава Єврокомісії.

Крім того, вона зазначила, що справедливий мир для України також має бути міцним, і для цього важливим є забезпечення довгострокової безпеки України.

“Я вітаю дискусії, що тривають, про те, як можна гарантувати безпеку України. Існують різні моделі та історичні приклади, які можна використовувати. Сукупність таких гарантій з боку держав-однодумців може запропонувати те, що дехто називає “стримуванням шляхом заперечення”. Іншими словами, надати Україні військову техніку, щоб захистити себе від атак Росії в майбутньому”, – сказала фон дер Ляєн.

Також, як наголосила глава ЄК, необхідна ясність у тому, що українські друзі підтримуватимуть безпеку України протягом тривалого часу.

“Така домовленість із гарантіями безпеки має супроводжуватися ширшими рамками демократичних реформ в Україні. І тут принципову роль відіграватиме шлях України до вступу в наш Союз. Хоча всі знали, що ми вступаємо в непростий шлях, ми дали Україні статус кандидата – і правильно зробили. Ми повинні бути поруч із ними на кожному кроці”, – заявила вона.

administrator

Related Articles