Голова ФРБ Сент-Луїса підтримує ще два підвищення базової ставки у 2023 р.

Форт-Лодердейл. 22 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Президент ФРБ Сент-Луїса Джеймс Буллард у понеділок заявив, що хотів би побачити ще два підвищення базової відсоткової ставки цього року.

“Я думаю, нам доведеться підвищити базову ставку, щоб чинити достатній знижувальний тиск на інфляцію”, – сказав він на фінансовому форумі Американської газової асоціації, його слова наводить видання MarketWatch.

Він зазначив, що не знає, коли проводити ці підвищення, але найчастіше він висловлюється за “краще раніше, ніж пізніше”.

Наразі ставка перебуває в діапазоні 5-5,25% річних після того, як за підсумками травневого засідання Федеральна резервна система підвищила її на 25 базисних пунктів. При цьому чиновники розділилися в думках, чи варто продовжувати підйом вартості кредитування в червні або зробити паузу, щоб оцінити, який вплив їхні дії чинять на економіку. Деяким представникам Федрезерву не подобається слово “пауза”, і вони називають можливе збереження ставок на колишньому рівні в червні “пропуском”. У такий спосіб вони наголошують, що про закінчення циклу підвищення ставки не йдеться.

Тим часом аналітики вважають, що ФРС закінчила з підйомом ставок і навіть розраховують на їх зниження наприкінці 2023 року.

Голова ФРБ Сент-Луїса сказав, що очікування припинення підйому ставок ґрунтувалися на прогнозах швидшого сповільнення інфляції в першому півріччі. Однак статдані це не підтвердили.

“Інфляція застрягла занадто високо”, – вважає він.

Наступне засідання ФРС призначено на 13-14 червня. Воно супроводжуватиметься оновленими прогнозами щодо економічних показників і розміру ставки.

administrator

Related Articles