Іпотечні ставки у США за 4 тижні знизилися на максимум за 14 років

Нью Йорк. 9 грудня. Ставки за іпотечними кредитами в США знизилися за підсумками четвертого тижня на ознаках послаблення інфляції в країні, що може підштовхнути Федеральну резервну систему до уповільнення темпів підйому відсоткових ставок, пише CNN.

Падіння за останні чотири тижні на 75 базисних пунктів стало максимальним за 14 років – з 2008 року, зазначає видання Barron’s.

Середня відсоткова ставка за 30-річними кредитами на тижні, що завершився в четвер, опустилася до 6,33% порівняно з 6,49% річних тижнем раніше, свідчать дані державної іпотечної корпорації Freddie Mac.

Це понад удвічі перевищує вартість іпотеки рік тому, коли вона становила 3,1%. Минулого місяця ставка піднімалася вище за позначку 7% річних вперше з 2002 року, при цьому на початку поточного року вона перебувала на рівні 3,22%.

П’ятнадцятирічні кредити надаються зараз у середньому під 5,67% річних проти 5,76% тижнем раніше та 2,38% річних рік тому.

"Іпотечні ставки знижуються четвертий тиждень поспіль через зростання побоювань із приводу слабкого економічного зростання", – зазначає головний економіст Freddie Mac Сем Хатер. Він додав, що "хоча скорочення ставок було значним, настрої покупців житла залишаються безрадісними, і купівельний попит на ці нижчі ставки майже ніяк не відреагував".

Freddie Mac розраховує середні ставки на основі даних приблизно від 80 організацій, що надають іпотечні кредити по всій країні. Ставки не враховують потенційних комісій та інших виплат, пов’язаних із іпотекою.

Традиційно вартість іпотечних кредитів з невеликим відставанням повторює динаміку прибутковості американських держоблігацій, яка, у свою чергу, чуйно реагує на підвищення ставки Федеральною резервною системою та прогнози щодо її динаміки в майбутньому. Прибутковість 10-річних US Treasuries у п’ятницю перебуває в районі 3,478% річних порівняно з 3,494% тижнем раніше.

administrator

Related Articles