Історії, з яких складається «Образ майбутнього» — центральна програма 20 Docudays UA

З чого складається образ майбутнього? На це питання відповідає центральна фестивальна програма. Ми віримо, що перегляд цих стрічок допоможе збудувати ідеальну країну хоча б у нашій уяві. Де кожен та кожна — відповідальний/-а за спільну візію майбутнього.

Фільм «Усі наші серця б’ються в ритмі зірок, що вибухають» Дженніфер Райнсфорд — кіноесей про взаємозв’язок усіх живих організмів на планеті. У березні 2011 року, внаслідок землетрусу, по північному сходу в Японії вдарило гігантське цунамі, висота якого сягала 15 метрів. Стрічка осмислює катастрофу людини й природи та можливість зцілення після пережитого.

«Відвідувачі» Вероніки Лішкової показує молоду антропологиню, що з родиною переїздить на Шпіцберген. Вона опитує населення містечка про вплив глобалізації та пошук вдалого місця для побудови ідеального майбутнього. Ми бачимо, як героїні довелося дістатися краю світу, щоб переосмислити поняття дому й важливості свого місця в рідній Чехії.

«Вбивство журналіста» Метта Сарнецкі розповідає про розслідування жорстокого вбивства молодого словацького журналіста та його нареченої. Досліджуючи цю загадкову справу, медійники виявляють, що країну захопили корумповані олігархи, судді та правоохоронці. 

«Юний Платон» Неаси Ні Чіанайн, Деклана Мак-Ґрата — споглядальна оповідь про школу з незвичайним директором: він любить Елвіса і грецьких філософів, а ще вірить, що освіта допоможе зупинити майбутні конфлікти в столиці. Початкові класи, якими опікується Кевін Мак-Карві, — це діти, які володіють мудрістю грецьких філософів та розвиненим критичним мисленням. 

У серці фільму Акуол де Мабіор «Немає простого шляху додому» лежить дискусія між поколіннями, що прагне примирити родину та країну. Режисерка фільму Акуол де Мабіор записує ранкові розмови з мамою, яка стає на чолі держави, й є надією для всієї нації. Ми бачимо непростий вибір, де в жертву віддають особисте, щоб досягти миру і процвітання батьківщини.

Детальніше про центральну фестивальну програму «Образ майбутнього» читайте в тексті Дар’ї Аверченко, комунікаційної директорки та членкині Відбіркової ради фестивалю. 

Чільне фото: кадр з фільму «Відвідувачі»

administrator

Related Articles