Кабмін під час доопрацювання держбюджету-2023 до другого читання погіршив прогноз зростання ВВП до 3,2% за інфляції 28% – Шмигаль

Київ. 31 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Кабінет Міністрів України схвалив проєкт державного бюджету на 2023 рік до другого читання, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

"Уряд ухвалив проєкт бюджету на 2023 рік до другого читання з урахуванням пропозицій народних депутатів. Тепер очікуємо на швидке голосування проєкту бюджету у Верховній Раді", – написав Шмигаль у телеграм-каналі.

За його словами, до другого читання уряд скоригував прогноз зростання ВВП на 2023 рік у бік консервативного сценарію (3,2% замість 4,6%), а прогноз інфляції знизив з 30% до 28%.

"Бюджет-2023 планується з урахуванням 1,3 трлн грн доходів. Завдяки скоригованим макропоказникам та податковим змінам пропонуємо збільшити дохідну частину на більш ніж 50 млрд грн", – написав прем’єр.

Він зазначив, що видатки становитимуть 2,6 трлн грн.

"Ми збільшили обсяги видатків на виплати пенсій, ліквідацію наслідків збройної агресії Росії (будівництво, ремонти, купівля людям житла), на наукову й науково-технічну діяльність, на пільгові іпотечні кредити ВПО. Загалом до другого читання у проєкті держбюджету видаткова частина зросла на 66,8 млрд грн", – додав Шмигаль.

Прем’єр наголосив, що головним пріоритетом залишається безпека й оборона.

"Спрямовуємо на боротьбу з окупантами понад 1 трлн грн, це більш ніж 18% ВВП. Фінансуємо українську армію самостійно за рахунок внутрішніх ресурсів", – заявив він.

Крім того, Шмигаль розповів, що дефіцит держбюджету наступного року становитиме понад 20% ВВП.

"Будемо покривати його за рахунок допомоги партнерів. Нам потрібно залучити $38 млрд. Отримаємо їх від ЄС, США, МВФ та інших донорів. Рухаємося в цьому напрямі, і є всі підстави розраховувати на прогрес", – підсумував він.

Джерело: https://t.me/Denys_Smyhal/3870

administrator

Related Articles