Кабмін створить АТ "Українська оборонна промисловість"

Київ. 10 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – В уряді України підготовлено проєкт постанови про створення акціонерного товариства "Українська оборонна промисловість".

Згідно з інформацією на сайті Нацкомісії з цінних паперів і фондового ринку України, вона погодила в четвер на засіданні відповідний проєкт постанови Кабінету Міністрів.

Інші дані наразі відсутні, проте, за інформацією агентства "Інтерфакс-Україна", йдеться про компанію, яка стане правонаступником держконцерну "Укроборонпром" у рамках його реформування, звідси і схожість назв (УОП).

Передбачається, що 100% акцій належатимуть державі.

Як повідомлялося, Кабмін у грудні минулого року ухвалив рішення про перетворення державного концерну "Укроборонпром" на акціонерне товариство та погодив реорганізацію його 43 стратегічних підприємств-учасників у господарські товариства, які перебуватимуть під 100-відсотковим контролем держави.

Цьому передувало ухвалення в липні та підписання президентом в жовтні закону про реформу держконцерну. Як зазначав у жовтні минулого року керівник "Укроборонпрому" Юрій Гусєв, це дасть змогу структурно перезавантажити 118 розрізнених підприємств "Укроборонпрому", 21 з яких на той момент розміщувалося на тимчасово окупованих територіях.

Передбачалося, що на базі "Укроборонпрому" можуть бути створені два великі холдинги – "Оборонні системи України" й "Аерокосмічні системи" (робочі назви, другий холдинг – спільно з підприємствами з Державного космічного агентства). У свою чергу всередині цих двох холдингів передбачалося створити відповідно шість і три субхолдинги. В першому – бронетанкова техніка (13 підприємств), радарні системи (10), спецхімія і боєприпаси (7+1), високоточна зброя (15) і авіаремонт (7). У другому – "Антонов", "Авіадвигунобудування" і ракетно-космічний центр "Південний" (робочі назви).

administrator

Related Articles