Кабмін звільнив на час воєнного стану від проходження кваліфікаційного іспиту здобувачів освіти-військовослужбовців

Київ. 26 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Кабінет Міністрів звільнив на час воєнного стану від проходження єдиного державного кваліфікаційного іспиту здобувачів освіти, які є військовослужбовцями, поліцейськими, рятувальниками.

“Внесені зміни передбачають звільнення від проходження єдиного державного кваліфікаційного іспиту (ЄДКІ) як форми атестації деяких категорій здобувачів вищої та фахової передвищої освіти. Потреба у звільненні від проходження ЄДКІ зумовлена участю таких здобувачів у захисті України та подоланні наслідків агресії Російської Федерації”, – ідеться в повідомленні пресслужби Міністерства освіти і науки.

Зокрема, на час воєнного стану та одного року після його припинення від проходження ЄДКІ з метою атестації звільняють здобувачів освіти таких галузей знань: “Воєнні науки, національна безпека, безпека державного кордону”, “Цивільна безпека”, а також здобувачів, які є військовослужбовцями, поліцейськими, рятувальниками.

Крім того, постанова передбачає відтермінування запровадження ЄДКІ для здобувачів бакалаврського рівня вищої освіти за спеціальностями “Атомна енергетика”, “Залізничний транспорт” та для здобувачів фахової передвищої освіти галузі знань “Транспорт”.

“Усі здобувачі, звільнені від складання ЄДКІ, проходитимуть атестацію у формі, визначеній закладом освіти”, – йдеться в повідомленні.

administrator

Related Articles