Керівництво київського заводу "Росинка" просить владу вирішити його судовий конфлікт з російським Сбербанком

Київ. 13 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Київський виробник безалкогольних напоїв корпорація "Росинка" просить центральну і міську владу посприяти йому у вирішенні триваючого з 2015 року судового спору з АТ "Сбербанк" (Київ, філія Російського ПАТ "Сбербанк Росії"), оскільки стратегічно важливе для продовольчої безпеки країни підприємство не повинно перебувати під контролем країни-агресора РФ.

Генеральний директор корпорації Сергій Герман під час пресконференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в п’ятницю повідомив, що підприємство в жовтні 2016 року рішенням Господарського суду Вінницької області визнано банкрутом і щодо нього відкрито ліквідаційну процедуру.

"З 2015 року підприємство почало "лихоманити". Кілька підприємств, зокрема відділення Сбербанку в Україні, користуючись операційною кредиторською заборгованістю заводу перед ними, вирішили вилучити завод як актив шляхом банкрутства", – пояснив Герман.

За його словами, до 2015 року підприємство працювало стабільно і експортувало свою продукцію до 38 країн світу.

"Після 2015 року "штовхання" щодо питання, кому належить завод, призвели до деградації виробничого і порушення фінансового та операційного циклу заводу "Росинка" і в кінцевому підсумку – до втрати всіх чинних контрактів та робочих місць працівниками заводу. До 2019 року нам вдавалося зберегти невеликий колектив з близько 200 осіб, але потім все змінилося", – додав він.

Герман нагадав, що уникнути переходу активу під контроль Російської фінустанови вдалося завдяки меру Києва Віталію Кличку, який в 2018-2019 роках своїми рішеннями не дозволив перевести земельну ділянку під заводом "Сбербанку", наклавши на нього арешт.

За словами директора, цей захід дав можливість тимчасово зберегти роботу підприємства.

Однак 3 січня 2020 року "Сбербанк" захопив територію заводу за актом, виданим йому приватним виконавцем, після чого майно заводу було описано без присутності керівництва і його орендарів і в триденний термін було передано третім особам, які контролювалися співробітниками банку.

"Українська компанія-постачальник для українських стратегічних підприємств, міністерств, ЗСУ, держорганів влади – рішенням українського суду передається російським підприємцям", – наголосив Герман під час пресконференції.

Герман нагадав, що після воєнного вторгнення РФ в Україну в лютому 2022 року і ухвалення в березні Закону 2116-IX Про вилучення майна країни-агресора РФ він звернувся до силових і правоохоронних відомств з проханням допомогти повернути завод у державну власність для його подальшої роботи із забезпечення ЗСУ і киян водою і безалкогольними напоями, а також використання 20 тис.кв. м складських приміщень підприємства для зберігання гуманітарних вантажів.

За словами Германа, з урахуванням вищезазначеного він звернувся до українських військових, які діючи в рамках законодавства, забезпечили постійну охорону підприємства і не допустили остаточного розкрадання його активів.

"На жаль, жоден з силових органів не надав чіткої відповіді, і це попри запроваджений воєнний стан і чітко доведену схему контролю заводу російськими структурами. Завод охороняли структури, які отримували плату від Сбербанку Росії", – заявив директор "Росинки".

За словами директора, на підприємстві пропала продукція на мільйони гривень, обладнання, сировина, матеріали, Інша техніка. "Росинка не була банкрутом, навколо нашого підприємства був "движ". Ми писали скарги і запити і не отримали на них відповіді, тільки від Офісу президента, який взяв цю справу на контроль", – прокоментував Герман.

Він також зазначив, що "Росинка" тільки почала підрахунок збитків, завданих заводу за час контролю над ним третіми особами, проте лише на ремонт артезіанської свердловини з видобутку води вже зараз потрібні 6 млн грн.

Крім іншого директор вказав, що під час оборони Києва від російських військ на підприємстві була організована їдальня для харчування представників територіально оборони Києва, волонтерів і військових.

"Просимо підтримати реконструкцію заводу "Росинка" як у матеріальному сенсі, так і в сенсі юридичному. Російським структурам немає місця в єдиній і незалежній Україні", – підсумував директор "Росинки", додавши, що відновлення роботи підприємства допоможе відновленню економіки країни.

administrator

Related Articles