Косово подасть заявку на вступ до ЄС 15 грудня – ЗМІ

Брюссель. 12 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Косово офіційно передасть заявку на вступ до Євросоюзу у четвер, 15 грудня, передають у понеділок європейські та місцеві ЗМІ із посиланням на косовську владу.

Згідно з інформацією телеканалу RTK ("Радіо та телебачення Косово"), в якого опинився у розпорядженні текст заявки, в ній йдеться, що "вступ до ЄС залишається стратегічною метою Косова" і що в Косово віддані проведенню необхідних для цього реформ.

Зі свого боку агентство ЕФЕ повідомляє, що косовський віцепрем’єр Беснік Біслімі зараз перебуває в Брюсселі і займається підготовкою цього процесу. Як саме буде подано заявку, поки що невідомо, оскільки п’ять членів ЄС – Іспанія, Кіпр, Греція, Словаччина та Румунія – не визнають незалежності Косова і, відповідно, в принципі не можуть розглядати можливість його приєднання до Євросоюзу.

Тим часом міністр закордонних справ Сербії Івіца Дачич заявив, що Сербія спробує перешкодити планам Пріштіни.

"Ми працюємо над тим, щоб просити держави-члени ЄС, які не визнали (незалежність) Косово, оскаржити це питання з погляду статусу", – сказав Дачич, зазначивши, що "не існує умов для того, щоб це стало предметом обговорення".

administrator

Related Articles