Кривий Ріг може закупити 10 великих турецьких автобусів Guleryuz за 109 млн грн

Київ. 13 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – ТОВ “Сучасні вантажівки” (компанія “Автек”, Київ) може надати комунальному підприємству (КП) “Міський тролейбус” (Кривий Ріг Дніпропетровської обл.) 10 низькопідлогових 12-метрових автобусів Guleryuz турецького виробництва за 108,9 млн грн за очікуваної ціни закупівлі 125 млн грн.

За інформацією в системі ProZorro, замовник відхилив пропозицію ТОВ “Зернотрейд”, що запропонував китайські автобуси Asiastar JS6120 за найменшу ціну – 99,711 млн, як таку, що не відповідає умовам закупівлі, і, розглянувши пропозицію другого (за ціною) учасника (“Сучасні вантажівки”), визнав переможцем, після чого було оголошено про намір укладання договору з ним.

Як повідомлялося, український виробник Чернігівський автозавод (корпорації “Еталон”), що раніше планував брати участь у торгах, заявляв про те, що умови тендера прописані саме під турецькі автобуси, і звертався до замовника з вимогою внести зміни до дискримінаційних, на його думку, умов тендеру.

Крім того, ще один виробник – львівський “Завод “Електронмаш” звернувся до Антимонопольного комітету України (АМКУ) зі скаргою на дискримінаційні умови тендеру.

На заводі, зокрема, зазначали, що умова висоти підлоги над рівнем дороги не вище 360 мм суперечить українському законодавству, яке визначає таку висоту не вище 340 мм. Також обмежувала учасників вимога ширини автобуса не більше ніж 2500 мм, і скаржник просив встановити її 2550 мм.

Проте замовник торгів ще до розгляду скарги вніс ці зміни до тендерної документації і з інших питань АМКУ відмовив у розгляді скарги.

У результаті українські виробники не подали заявки на участь у торгах, і з пропозиціями вийшли три компанії, які представляли іноземну техніку.

Компанія “Автек” працює на ринку України понад 20 років, є офіційним дилером низки автомобільних брендів вантажної та спецтехніки, тракторів, пасажирської техніки.

2021 року дохід ТОВ “Сучасні вантажівки” перевищив 2,4 млрд грн.

Як повідомлялося, криворізьке КП “Міський тролейбус” 8 лютого оголосило тендер на придбання до 20 грудня 2023 року 10 одиниць 12-метрових низькопідлогових автобусів.

Згідно з техумовами, автобус, зокрема, має бути випущений не раніше 2022 року, відповідатиме екологічному стандарту Euro5. Пасажиромісткість не менше 62 осіб (зокрема 26 сидячих місць з урахуванням пріоритетних категорій).

Учасник торгів має надати довідку про виконання у повному обсязі аналогічного договору, у якому він виступає продавцем/постачальником. Він також має надати довідку про локалізації виробництва.

Водночас, як зазначали в корпорації “Еталон”, іноземній техніці досить легко вдається заявити про локалізацію понад 15% (вимогу законодавства про публічні закупівлі у 2023 році).

administrator

Related Articles