Латвія законодавчо закріпила заборону на торгівлю електроенергією з РФ, продовжить обмін для балансування

Рига. 26 травня. ІНТЕРФАКС/BNS – Сейм Латвії в четвер підтримав поправки до закону про ринок електроенергії, якими передбачено закріплення заборони на угоди з торгівлі електроенергією з Росією і Білоруссю.

Поправки також передбачають заборону на постачання електроенергії для торгівлі з використанням енергосистем Росії та Білорусії. Законопроєкт розроблено відповідно до міжнародних санкцій, що перешкоджають подальшій фінансовій співпраці з низкою компаній, зареєстрованих у РФ.

З метою гарантування безпеки, рівноваги і стабільності електропостачання в латвійській системі електропередачі до моменту синхронізації з європейськими енергомережами оператору системи передачі буде дозволено обмінюватися балансувальною електроенергією з оператором російської системи передачі або трейдером із Росії без здійснення фінансових розрахунків.

При цьому системний оператор повинен буде забезпечити, щоб кількість балансуючої електроенергії, отриманої з РФ, не перевищувала кількість переданої їй балансуючої електроенергії.

Раніше на засіданні парламентської комісії з народного господарства, аграрної та регіональної політики представники Міненерго заявили, що фактично торгівля електроенергією з Росією і Білоруссю не здійснюється на підставі рішення уряду Латвії від 11 жовтня минулого року.

administrator

Related Articles