Литва прийняла понад 50 тис. українців, третина з них уже працевлаштована – посол

Київ. 12 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Литва прийняла понад 50 тис. українців, які змушені були виїхати з країни у зв’язку з війною Росії проти України, третина з них уже працевлаштована, повідомив посол України у Литві Петро Бешта.

"Литва прийняла українських громадян, наразі тимчасово переміщених осіб, обсягом, що відповідає 1,8% від усього населення. Це дуже велика цифра для такої держави, як Литва, але вони продовжують приймати українців та забезпечувати всім необхідним. Понад 50 тис." – сказав Бешта на брифінгу у медіацентрі "Україна" у четвер.

Він уточнив, що загальна чисельність населення Литви – 2,7 млн осіб.

За словами Бешти, третина українців, які прибули до Литви, вже працевлаштована.

"Станом на зараз уже третину дорослого населення українців, які можуть працювати, працевлаштовано. Вони отримують середню зарплату приблизно 900 євро. Ще третина – у пошуку цієї роботи. А інша третина, напевно, поки що не визначилася, бо є ще й психологічний бар’єр для українців, і про це всі кажуть – литовці та українці: про те, що наші люди не завжди готові так довгостроково дивитися на своє перебування у Литві, шукати роботу, бо кожен із нас, ми всі віримо, що війна завершиться швидко і вони скоро повернуться додому", – розповів він.

Посол також зазначив, що 500 українців у Литві вже заявили органам влади про те, що вони планують повертатися до України.

"Ми не можемо точно перевірити, чи вони повернулися і в якому стані, але ця тенденція вже з’являється", – наголосив Бешта.

administrator

Related Articles