Мами та діти переселенці в Дніпрі навчаються регулювати емоційний стан

Мами та діти переселенці в Дніпрі навчаються регулювати емоційний стан

Соціальний супровід нових вимушених переселенців включає в себе багато завдань. Першочергове – це  житло та харчування. Далі волонтери Центру «Тамариск» допомагають з працевлаштуванням, вирішенням медичних питань та отриманням гуманітарної допомоги. Адаптуватися до нового життя також допомагає проєкт «Інтегрована арт-терапія для дітей та матерів внутрішньо переміщених осіб, що пережили воєнний стрес» .

Фахівці проєкту навчають  методам саморегуляції емоційного стану як матусь, так і дітей. З дітьми працюють дитячі психологи Оксана Дон  та Олександр Пушков. В роботі вони використовують індивідуальний підхід, творчі методи та ігрові технології. Це дозволяє дітям знизити емоційну напругу, впоратися зі страхом та тривожністю. Три групи дітей розподілені за віком від дошкільнят до підлітків і займаються окремо. В кожній групі своя атмосфера, свої вправи та свої досягнення.

?????????????????

?????????????????

З мамами працює Євгенія Карельська – викладачка вокалу, засновниця Вокальної школи «Аміо», член Міжнародної Асоціації викладачів вокалу. Вона зауважує, що емоційний стан матері впливає на дитину та взагалі на здатність пристосування до нових умов. Тому вправи, які засвоюють учасниці проєкту це, перш за все, дихальні вправи для врегулювання емоцій. Ось що розповідає одна з учасниць: «Спочатку ми вчилися дихати діафрагмою та відслідковувати свої рухи в дзеркалі. Я зрозуміла: як я дихаю, коли я в стресі,  і як через керування тілом можу досягти стану спокою.   Також ми робили голосові вправи, де можна кричати, верещати та навіть плакати. Це справді дуже знімає стресовий стан. А потім виявилося, що колискові та інші пісні можуть змінити мій настрій і настрій дитини.  А також я ще й співати навчаюся».

Дві групи матусь займаються два рази на тиждень в студії, яка облаштована в бомбосховищі.

?????????????????

Проєкт «Інтегрована арт-терапія для дітей та матерів переселенців, що зазнали воєнного стресу» реалізується Центром «Тамариск» в рамках міні-гранту проєкту EU4CSOs за фінансової підтримки Європейського Союзу, що реалізується БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне».

Зміст публікації є виключною відповідальністю міні-грантера проєкту EU4CSOs Центра «Тамариск» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.

 

?????????????????  

administrator

Related Articles