Мінагрополітики затвердило вимоги до забою тварин для збереження права експорту з України до ЄС

Київ. 4 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Міністерство аграрної політики та продовольства України наказом №628 29 серпня 2022 року затвердило Вимоги до забиття тварин, розроблені з урахуванням положень регламенту Ради ЄС 1099/2009 від 24 вересня 2009 року, та їхньої імплементація для закону збереження експорту продукції тваринництва з України до країн Євросоюзу.

Як повідомляється на сайті відомства у п’ятницю, ЄС із 2021 року вимагає обов’язкової наявності аналогічних своєму законодавству норм для всіх тваринницьких потужностей у країнах, які здійснюють експорт продукції тваринництва до країн ЄС.

Мінагрополітики уточнило, що недотримання встановлених у ЄС вимог країнами-експортерами, зокрема й Україною, може спричинити заборону ввезення до країн Європи живих тварин та продуктів тваринного походження. У зв’язку з цим ухвалення вимог до забою тварин є необхідною умовою для збереження експорту продукції тваринництва з України до ЄС.

Відповідно до тексту документа, він регламентує вимоги щодо забезпечення благополуччя тварин під час забою, умертвіння та супутніх операцій; перевірку ефективності оглушення тварин; стандартні операційні процедури; вимоги до персоналу, обладнання та приміщень боєн, та інші технологічні питання у тваринницькій галузі.

Наказ Мінагрополітики №628 від 29 серпня 2022 року набуває чинності з дня його офіційного опублікування та вводиться в дію одночасно із набуттям чинності закону України від 4 лютого 2021 року №1206-IX "Про ветеринарну медицину".

administrator

Related Articles