Міністр фінансів Великої Британії готується оголосити про підвищення податків, скорочення витрат

Лондон. 14 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Міністр фінансів Великої Британії Джеремі Хант, який цього тижня представить парламенту оновлений проєкт бюджету країни, готує заходи скорочення видатків та підвищення податків, щоб закрити "чорну діру" у держфінансах.

"Я консервативний міністр фінансів, і я абсолютно чітко дав зрозуміти, що податки буде підвищено, – цитує Ханта Market Watch. – Це дуже складно для мене, оскільки я йшов у політику робити цілком протилежне".

За словами Ханта, він змушений ухвалювати "дуже складні рішення", щоб спробувати стримати інфляцію та повернути британську економіку до стабільності. Водночас він прагнутиме до того, щоб майбутня рецесія в економіці Великої Британії була якомога слабшою.

Проект Ханта передбачає заходи, що забезпечать бюджету до 60 млрд фунтів стерлінгів ($71 млрд) за рахунок економії на витратах та збільшення податків. Це, як очікується, дозволить частково компенсувати збитки, завдані економіці діями попереднього прем’єр-міністра Ліз Трасс та ексміністра фінансів Квазі Квартенга.

Хант заявив, що і надалі допомагатиме британцям із оплатою рахунків за електроенергію, як планував робити його попередник. Однак державним відомствам варто очікувати на скорочення витрат, сказав він.

Статдані, опубліковані минулої п’ятниці, показали перше за останні півтора року скорочення обсягу ВВП Великої Британії. Економіка країни у третьому кварталі поточного року знизилася на 0,2%, порівняно з попередніми трьома місяцями.

Споживчі ціни у Британії у вересні зросли на 10,1% у річному вираженні – це максимальні темпи підйому за 40 років.

administrator

Related Articles