Мінприроди планує створити Держагентство заповідної справи для розвитку національних парків – Стрілець

Київ. 14 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів планує створити Державне агентство заповідної справи для розвитку національних парків, повідомив глава міністерства Руслан Стрілець.

"Одним із найважливіших із розроблених нами заходів – створення Державного агентства заповідної справи. Такі агентства є в усіх європейських країнах", – сказав Стрілець в інтерв’ю агентству "Інтерфакс-Україна".

За його словами, у таких агентствах працюють люди, які дбають про захист живої природи та збереження цих фондів, при цьому мають розвивати туристичну складову, щоб збільшити доходну частину і самих об’єктів, і місцевих бюджетів, а також зменшення видатків держбюджету на утримання парків.

"Ми сьогодні думаємо над тим, щоб зробити наші національні природні парки більш самоокупними. Вони мають заробляти гроші, але в жодному разі не повинні допустити когось у зону суворого заповідування, щоб втратити екосистему", – пояснив основну мету міністр.

Він також зазначив, що національний парк – це ще й відповідна кооперація з приватним бізнесом, який і так є на їхніх теренах, проте багато років веде діяльність у тіні.

"Наше завдання зробити так, щоб ця діяльність почала приносити державі доходи у вигляді податків, тим більше в умовах війни вона потребує додаткових надходжень", – уточнив голова Мінприроди.

Повний текст інтерв’ю з Русланом Стрільцем найближчим часом буде опубліковано на сайті агентства "Інтерфакс-Україна" та на інтернет-порталі "Енергореформа".

administrator

Related Articles