Мінсільгосп Німеччини виділить EUR5 млн на розвиток українського сектора плодоовочівництва

Київ. 31 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Федеральне міністерство продовольства і сільського господарства Німеччини (BMEL) виділить EUR5 млн для реалізації німецько-українського проєкту з розвитку сектору плодоовочівництва в Україні, повідомило посольство ФРН в Україні.

Відповідний протокол про наміри було підписали в середу в Києві аташе з питань сільського господарства посольства Німеччини в Україні Франк Мюллер і заступники міністрів українських міністерств-партнерів – Маркіян Дмитрасевич (Мінагрополітики) та Андрій Вітренко (Міносвіти і науки).

“Із загальним обсягом фінансування EUR5 млн цей проєкт є найбільшим дотепер окремим проєктом серед проєктів співробітництва німецького міністерства BMEL”, – наголосили в посольстві Німеччини та додали, що тепер Україна є “головною країною” для німецького міністерства BMEL у рамках його двостороннього співробітництва.

“Мета нового проєкту співпраці – сталий розвиток сектору плодоовочівництва в Україні. Цілеспрямованою підтримкою системи професійної освіти та системи дорадчої роботи, умов виробництва та складських потужностей, а також стартапів у сфері плодоовочівництва проєкт робить вагомий внесок у самозабезпечення України свіжими продуктами харчування та створення робочих місць у сільській місцевості”, – ідеться в повідомленні.

За інформацією дипломатичного відомства, виділені кошти також будуть спрямовані на підтримку відновлення критичної сільськогосподарської інфраструктури та створення ланцюгів доданої вартості в секторі плодоовочівництва.

Реалізація проєкту розпочнеться на Вінниччині, яка “впродовж російської загарбницької війни перетворилася на основний регіон постачання свіжих продуктів харчування”. Згодом дію проєкту поширять на інші регіони України.

administrator

Related Articles