Мін'юст США може призначити спецпрокурора для розслідування протестів прихильників Трампа 6 січня 2021 року – ЗМІ

Київ. 4 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Міністерство юстиції США розраховує ухвалити рішення про те, чи пред’являти обвинувачення колишньому президенту Дональду Трампу до початку передвиборної кампанії 2024 року, і може призначити спеціального прокурора для контролю розслідування його справи, якщо Трамп балотуватиметься, пише газета NY Times із посиланням на джерела.

Наразі Мін’юст веде декілька розслідувань щодо Трампа: одне з них стосується потенційних зусиль із боку експрезидента щодо втручання у результати виборів 2020 року, ще одне щодо його ролі у протестах 6 січня 2021 року, також розслідують ситуацію зі зберіганням конфіденційних держдокументів у його приватній резиденції у Флориді. Щодо жодного з розслідувань рішення поки що не ухвалено.

Спецпрокурора США для курування розслідувань у таких випадках призначає генеральний прокурор США. Цьогорічний генпрокурор Меррік Гарланд та його команда давно розглядали можливість залучити досвідченого прокурора для цих розслідувань, зазначає видання. Згідно з федеральним законом США, спецпрокурор функціонує як тимчасова прокуратура з широкою свободою дій, а генеральний прокурор може схвалювати або відхиляти його рекомендації.

Останніми днями Трамп не говорить прямо, але побічно натякає, що може балотуватися на посаду президента США втретє. Зокрема, на мітингу в Айові Трамп заявив, що "дуже і дуже ймовірно" братиме участь у перегонах за посаду. Наразі він залишається найпопулярнішим і найбільш фінансованим республіканцем, зазначає газета.

6 січня 2021 року Конгрес США мав намір затвердити результати голосування на президентських виборах 2020 року. Цього дня у столиці США зібралися на акцію протесту численні прихильники Трампа. Частина демонстрантів прорвалася до будівлі Конгресу та зірвала засідання. Конгресмени-демократи негайно звинуватили в цьому Трампа. Пізніше Конгрес все ж таки затвердив підсумки виборів. Наразі у Палаті представників працює сформований за ініціативою демократів спеціальний комітет, завдання якого – пролити світло на події січня 2021 року.

Сам експрезидент запевняє, що не має жодного стосунку до подій 6 січня 2021 року.

administrator

Related Articles