Молдова денонсувала дві угоди в рамках СНД, прем'єр доручив готувати документи про вихід із міжпарламентської асамблеї Співдружності

Кишинів. 17 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Уряд Молдови денонсував дві угоди, підписані нею в рамках СНД, – про обмін інформацією в питаннях охорони зовнішніх кордонів держав-членів Співдружності від 12 квітня 1996 року та загальні умови поставки товарів між організаціями держав СНД від 20 березня 1992 року.

Міністр внутрішніх справ країни Анна Ревенко сказала, що перша угода неактуальна для Молдови, оскільки прописані в ній механізми не було належним чином введено в дію. У разі необхідності розв’язання проблем охорони зовнішніх кордонів буде вирішуватися з країнами Співдружності на двосторонній основі.

“Через те, що Україна також здійснює вихід із СНД, поняття зовнішнього кордону з простором СНД також втрачає свою актуальність”, – додала Ревенко.

Згідно з поясненнями уряду, друга угода денонсується через те, що “Молдова сповідує принципи ринкової економіки, коли економічні агенти взаємодіють один з одним на підставі індивідуальних контрактів без жодного втручання держави”. За оцінкою Кишинева, положення договору застаріли і не відображають реалій нинішньої ситуації у відносинах між країнами. Після того, як Молдова повідомить виконком СНД, рішення про денонсацію цієї угоди набуде чинності через 12 місяців.

Пізніше Ревенко повідомила журналістам, що Молдова має намір денонсувати 10 із 39 угод, підписаних у рамках СНД за лінією МВС.

“Наразі за лінією МВС діє 39 угод, підписаних у межах СНД. За результатами проведеного аналізу, з погляду перспектив і ризиків, ми констатували, що десять із них “стерильні” і в них немає необхідності, тому й розпочато процес їхньої денонсації”, – зазначила міністр.

Прем’єр-міністр Дорін Речан на засіданні уряду в середу доручив МЗС і державній канцелярії підготувати документи для початку процедури виходу Молдови з Міжпарламентської асамблеї СНД.

Він стверджував, що перебування Молдови в СНД не допомагає їй вирішувати проблеми. “Нам не вдалося вирішити придністровський конфлікт. Російська армія продовжує незаконно перебувати на території Молдови. Перебування в СНД не захистило нас від введення економічного ембарго”, – сказав Речан.

У лютому 2022 року міністр закордонних справ і європейської інтеграції Ніку Попеску заявив, що Молдова розпочинає процес виходу із угод у рамках СНД. За його словами, республіка є учасником приблизно 330 угод Співдружності, багато з яких потребують перегляду. У лютому цього року Молдова відкликала свого представника в МПА СНД. А минулого тижня парламент Молдови ухвалив рішення про вихід з угоди про створення міждержавної телерадіокомпанії “Мир”.

administrator

Related Articles