Морські країни після блокади Росією "зернового коридору" бачать, що може загрожувати їхнім портам – Зеленський

Київ. 1 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Усі морські країни бачать, що може загрожувати їхнім портам, якщо Росії зійде з рук морська блокада Чорного моря, сказав у відеозверненні в середу ввечері президент України Володимир Зеленський.

“Світ знає, яку фундаментальну роль наш морський зерновий експорт відіграє для продовольчої безпеки. Та й узагалі безпека в Чорному морі, дієвість норм міжнародного права щодо мореплавства – це глобально важливий чинник”, – сказав він.

За словами Зеленського, “всі морські країни світу зараз бачать, що може загрожувати їхнім портам, їхнім акваторіям, якщо Росії зійде з рук блокування мореплавства в Чорному морі”.

“Наразі з трьох портів, узгоджених у межах “Чорноморської зернової ініціативи”, порт “Південний” фактично заблокований. Понад півтора мільйона тонн агропродукції накопичено в одному тільки “Південному”. І це зерно, на яке очікують щонайменше 10 країн світу, зокрема Туреччина, Єгипет, Бангладеш, Китай. Очевидно, що менше продовольства поставляється в ці країни, в ці регіони, тим вищі там ціни на їжу, тим більше витрачають люди в цих країнах зі своїх сімейних бюджетів”, – зазначив Зеленський.

Блокада одного порту в Україні, сказав він, створює надзвичайно серйозні ризики для різних народів. “Причому, зокрема для тих, відносинами з якими Росія ще й намагається спекулювати. І я дякую всім у світі, хто допомагає нам збільшувати простір безпеки в Чорному морі, хто чинить тиск на Росію для розблокування поставок продовольства”, – заявив президент.

administrator

Related Articles