Нафта Brent у середньому коштуватиме $104 за барель у 2023 році

Амстердам. 9 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Середня ціна нафти Brent у 2023 році становитиме $104 за барель, прогнозують аналітики ING.

"Як і раніше існує багато невизначеності щодо поставок російської нафти, враховуючи заборону Європейського союзу, – йдеться в огляді банку. – Тим не менш, ми вважаємо, що російські поставки значно скоротяться на початку наступного року – приблизно на 1,8 млн барелів на добу у річному обчисленні у першому кварталі".

Це в поєднанні зі скороченням пропозиції з боку ОПЕК+ передбачає, що ситуація на нафтовому ринку буде дедалі більш жорсткою протягом 2023 року. Зростання поставок зі США не зможе заповнити цю прогалину, вважають аналітики.

ING прогнозує, що у першому та другому кварталах наступного року Brent коштуватиме в середньому $100 за барель, у третьому – $105 за барель, у четвертому – $110 за барель.

2024 року середня вартість нафти цієї марки очікується на рівні $90 за барель, у 2025 році – $75 за барель.

Експерти банку вказують також на те, що 2023 буде непростим для європейського газового ринку. "Малоймовірно, що регіон зможе заповнювати сховища такими ж темпами, як у 2022 році, – повідомляється в огляді. – Річне падіння потоку російського газу становитиме приблизно 60%, навіть якщо постачання залишаться на тому ж рівні, що й зараз. На жаль, ринок зрідженого природного газу (ЗПГ) не зможе повністю компенсувати ці втрати”.

Таким чином, необхідно буде домогтися додаткового зниження попиту, щоб забезпечити достатнє постачання до Європи взимку 2023-2024 років. ING прогнозує, що газ на голландському хабі Title Transfer Facility (TTF) у середньому коштуватиме 175 євро за МВт-год наступного року.

administrator

Related Articles