Нафта продовжує дорожчати, Brent торгується у $76,5 за барель

Київ. 9 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Ціни на нафту продовжують зростати в п’ятницю, проте можуть продемонструвати тижневе зниження на тлі побоювань світового попиту на енергоносії.

Лютневі ф’ючерси на сорт Brent на лондонській біржі ICE Futures до 13:02 кв подорожчали на $0,34 (0,45%) – до $76,49 за барель.

Котирування січневих ф’ючерсів на WTI на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) до зазначеного часу зросли на $0,63 (0,88%) – до $72,09 за барель.

У четвер Brent подешевшала на 1,3%, WTI – на 0,8%, причому обидві марки оновили мінімуми з кінця грудня минулого року на побоюваннях уповільнення зростання світової економіки та скорочення попиту на пальне. З початку тижня ціни на нафту опустилися більш як на 9%.

Аналітики RBC Capital Markets Майкл Тран та Хеліма Крофт вважають, що падіння посилило низьку ліквідність на ринку.

Певної підтримки цін на нафту надає новина про зупинення роботи американського нафтопроводу Keystone через витік близько 14 тис. барелів нафти в Канзасі. Пропускна спроможність нафтопроводу становить близько 610 тис. барелів на добу.

"Ця новина, швидше за все, вплине лише на короткостроковий вплив на поставки і не змінить погіршення прогнозу попиту на нафту", – зазначив аналітик OANDA Едвард Моя.

administrator

Related Articles