Нардепи пропонують призначати пенсії людям із окупованих територій незалежно від терміну їх звернення за пенсією

Київ. 10 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Група народних депутатів пропонує призначати пенсію за віком та інвалідністю особам, які проживають на тимчасово окупованих територіях або на територіях, де відбуваються бойові дії, з наступного дня досягнення ними пенсійного віку або встановлення інвалідності, незалежно від терміну звернення за пенсією.

Відповідний законопроєкт №8198 народні депутати зареєстрували у Верховній Раді у четвер, повідомляє сайт українського парламенту.

Законопроєкт, зокрема, пропонує внести нове положення до закону "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", згідно з яким тимчасово, на період дії воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях, і протягом трьох місяців після його припинення або скасування, пенсія за віком та за інвалідністю особам, які проживають на тимчасово окупованій території або на території, де відбуваються бойові дії, призначається з дня, що настає за днем досягнення особою пенсійного віку або, відповідно, встановлення інвалідності органами медико-соціальної експертизи, незалежно від терміну звернення за пенсією.

Згідно із законопроєктом, перелік територій, на яких відбуваються (відбувалися) бойові дії, і тимчасово окупованих збройними формуваннями Російської Федерації територій, визначається Кабінетом Міністрів.

Серед авторів законопроєкту нардепи Галина Третьякова, Марія Мезенцева, Георгій Мазурашу із фракції "Слуга народу" і Тарас Батенко із групи "За майбутнє".

administrator

Related Articles