Навіть в умовах війни діти готові змінювати на краще майбутнє країни: у Богуславі відбувся дебатний турнір серед школярів

Навіть в умовах війни діти готові змінювати на краще майбутнє країни: у Богуславі відбувся дебатний турнір серед школярів

Попри перенесення і тривоги, з підготовкою у бомбосховищах, активною роботою над складними темами – 16 активних учнів Богуславського академічного ліцею №1 презентували свої думки і позиції стосовно важливих подій сьогодення. Організувала та провела регіональний дебатний турнір 8 жовтня – Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада». 

Впровадження плану відновлення України до завершення воєнного стану, обмеження прав громадян в умовах війни та продовження судової реформи – саме на такі теми дискутували під час дебатного турніру учні 9-11 класів. І попри всі виклики, які перед ними стояли, всі залишилися задоволені, наголошує заступниця директора освітнього закладу і одна з організаторок дебатів, Тетяна Бондар:

До підготовки ми залучали власні сили, залучали кваліфікованих спеціалістів. І нам нічого не перешкоджало, навіть тривоги. Адже ми займалися кілька разів і в укритті. І важливість для школи, важливість для дітей – очевидна: вони вийшли, вони згуртувалися, зібралися, спілкуються, і вони спілкуються на серйозні теми. Час у них зараз такий, серйозний. Тому і діти інші. Їм це імпонує. Вони задоволені.

Дебати відбувалися за британським форматом «Уряд-Опозиція». Всього було дві гри та фінал. Дебатери показували свої знання, вміння відстоювати свою позицію та відповідати заданій ролі, а також – командну гру та ораторські здібності. Саме за такими критеріями оцінювали підготовку учасників запрошені судді. 

photo1667924584 (1)

У результаті ж перемогу здобули учениці 9 класу Богуславського академічного ліцею №1 Дарья Смоляр та Марія Синявська. А сама, додає Марія, допомогла ще і подолати внутрішні бар’єри:

Це допомогло перебороти мені якісь мої страхи виступів перед публікою і я б хотіла побажати людям, які також будуть виступати в дебатному турнірі – переступити через себе і спробувати.

А ще це була чудова нагода висловити і відстояти власну думку, додає ще одна переможниця Дар’я Смоляр:

 Мені дуже сподобався дебатний турнір, тому що в наш час, на жаль, немає такої можливості висловити загальну свою думку на якісь політичні теми, чи на будь-яку іншу тему. В нас війна і нічого не проводиться. Але сьогодні ми зібралися і висловили свою думку. І здобули досвід.

Сертифікати, авторське печиво, дипломи і подарунки від організаторів – це ще не все, що отримали учасники турніру. Адже – це ще і нагода представляти Богуслав на Національному дебатному турнірі, а також йдеться і про створення найближчим часом на базі навчального закладу дискусійного клубу та отримання цінного досвіду, як от вміння відстоювати свою думку та працювати в команді, підсумовує директорка Богуславського академічного ліцею №1 Катерина Івченко:

Ніде, ні в якому закладі освіти такого клубу немає. Я думаю, що це наша спільна заслуга. Дуже вдячна нашим старшокласникам. Успіх будь-якої людини починається з того, наскільки вона може формулювати свою думку, як лаконічно вміє висловлюватися. І як переконливо може довести свою точку зору. От в цьому великі можливості дебатного клубу. 

photo1667924595 (1)

Загалом, додає коорднаторка ВІ «Активна Громада» у м. Богуслав Анастасія Ращенко, у цей складний воєнний час важливо, що свідомою, активною, ініціативною, відповідальною та сміливою є і молодь:

Я дуже вдячна всім учасникам дебатного турніру!  За  участь, позиції і думки, за хорошу гру,  харизму, старання та знання, сміливість і впевненість! Ці діти –  надихають і мотивують, вони  – це майбутнє заради якого зараз боремося! Я щаслива, що вдалося організувати його і цьогоріч, адже навіть в умовах війни, діти показують, що готові змінювати на краще майбутнє нашої країни, тому – нас не здолати.

 photo1667924595 

 

 

administrator

Related Articles