НБУ заборонив придбання Косоговим суттєвої участі в Альфа-Банку через накладення на нього санкцій РНБО

Київ. 28 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Національний банк України (НБУ) заборонив придбання Андрієм Косоговим суттєвої участі в Альфа-Банку (Київ) через невідповідність його ділової репутації вимогам законодавства через застосування до нього санкцій за рішенням Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) від 19 жовтня, повідомила пресслужба регулятора у п’ятницю.

Відповідне рішення комітет з питань нагляду та регулювання діяльності банків, нагляду (оверсайту) платіжних систем ухвалив 27 жовтня.

Пресслужба нагадала, що 15 квітня Нацбанк ухвалив рішення визнати Косогова власником опосередкованої суттєвої участі в Альфа-Банку у розмірі 40,9614% його статутного капіталу.

Альфа-Банк Україна, за даними НБУ, на 1 вересня 2022 року за розміром загальних активів посідав 7-ме місце (111,16 млрд грн) серед 67 банків, що діють у країні.

За даними банку, його найбільшими акціонерами станом на 14 жовтня опосередковано були Андрій Косогов (40,9614%, до нього після війни перейшли пакети Германа Хана та Олексія Кузьмічова, котрі потрапили під санкції, розміром відповідно 20,9659% і 16,3239%), Михайло Фрідман (32,8632%), Петро Авен (12,4018%), UniCredit S.p.A. (Італія, 9,9%), "Марк Фоундейшн з дослідження ракових захворювань" (3,8736%). Болгарський ексміністр фінансів, виконавчий директор Групи фінансових ринків Лондонської школи економіки і технічний радник Єврокомісії Сімеон Дянков, за погодженням з НБУ, є довіреною особою Нацбанку з пакетів Косогова, Фрідмана та Авена, які також потрапили під санкції.

administrator

Related Articles