НКРЕКП вирішила передати правоохоронцям матеріали про порушення законодавства на ринку е/е з боку "Юнайтед Енерджі" та "Укренерго"

Київ. 11 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), на засіданні у четвер ухвалила рішення про передачу до правоохоронних органів результатів розслідування щодо порушень законодавства про функціонування ринку електричної енергії з боку ТОВ "Юнайтед Енерджі" та "Укренерго".

"Матеріали розслідування спонукають НКРЕКП до їх передачі до правоохоронних органів України для розслідування дій (бездіяльності) посадових осіб ТОВ "Юнайтед Енерджі" та ПРАТ "НЕК "Укренерго", внаслідок яких утворився значний обсяг негативного небалансу, сформована значна заборгованість та не вжито належних заходів для її погашення", – зазначено в обґрунтуванні комісії до відповідної постанови.

Рішення комісії закріплено постановою "Про рішення за результатами розслідування, проведеного на підставі постанови НКРЕКП від 7 липня 2022 року №694", яка набула чинності в день її ухвалення.

Як повідомив під час засідання директор департаменту ліцензійного контролю НКРЕКП Ярослав Зеленюк, основою претензій регулятора до "Юнайтед Енерджі" є формування значної заборгованості за негативні небаланси електроенергії перед "Укренерго", тоді як НЕК, зі свого боку, не вжила достатніх заходів для недопущення такої ситуації.

"У період із 11 лютого до 30 червня 2022 року цим суб’єктом ("Юнайтед Енерджі" – ІФ-У) було допущено створення негативних балансів електроенергії та несплати їх вартості. Було допущено суттєву суму заборгованості понад 1 мільярд гривень. При цьому виставлені рахунки "Укренерго" не були оплачені", – пояснив Зеленюк.

При цьому, за його словами, "Укренерго" не вжило належним чином заходів щодо своєчасного надання переддефолтного та дефолтного статусу "Юнайтед Енерджі", що, у свою чергу, дало змогу накопичити негативні небаланси у суттєвому обсязі та заборгованості за ними.

У свою чергу, як повідомив комісії директор з ринкових операцій "Укренерго" Микита Вишневський, компанія вживала всіх можливих дій для недопущення виникнення боргу з боку "Юнайтед Енерджі", а після того напрацювала спільно з НКРЕКП пакет заходів, які частково унеможливлюють повторення таких ситуацій.

ТОВ "Юнайтед Енерджі", яке ЗМІ пов’язують із бізнесменом Ігорем Коломойським, зареєстроване у Києві у лютому 2018 року. Його власником зазначено Андрія Короткевича-Лещенка.

Джерело: https://www.nerc.gov.ua/storage/app/sites/1/Docs/Postanova_obgruntuvannya/2022/lystopad/08.11.2022/p42_08-11-22.pdf

administrator

Related Articles