Офіс із взаємодії з Механізмом цивільного захисту відкриють у червні в ДСНС України – глава МВС

Київ. 31 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – У червні 2023 року в Держслужбі з надзвичайних ситуацій розпочне роботу офіс із взаємодії з Механізмом цивільного захисту – системою надання міжнародної оперативної допомоги в разі надзвичайних ситуацій, повідомляє МВС України.

У повідомленні департаменту комунікацій МВС, розміщеному в середу на сайті відомства, йдеться про те, що міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко повідомив про це під час церемонії з нагоди 10-річчя Координаційного центру реагування на надзвичайні ситуації (ERCC) у Брюсселі.

За інформацією відомства, Механізм цивільного захисту Євросоюзу – це найбільша у світі система надання міжнародної координованої оперативної допомоги в разі надзвичайних ситуацій, що особливо актуально для України, в якій уже понад рік триває війна.

“Ми вже активно користуємося Механізмом цивільного захисту – як отримувачі допомоги, за що ми надзвичайно вдячні нашим надійним друзям і партнерам, а також готові до роботи як надавачі. Для цього вже у червні плануємо відкрити відповідний офіс в ДСНС України, який буде контактним пунктом зі взаємодії з механізмом”, – наводяться в повідомленні слова очільника МВС України.

Клименко зазначив, що за час війни органи та підрозділи системи МВС набули досвіду забезпечення сталого функціонування державної системи фізичного захисту ядерних установок України, недопущення їхніх руйнувань або пошкоджень, несанкціонованого витоку ядерного матеріалу.

Однак, за словами міністра, наразі Україна потребує допомоги партнерів у питанні оснащення засобами індивідуального РХБЯ-захисту. Зокрема, Клименко закликав європейських партнерів посилювати можливості України щодо впровадження Механізму цивільного захисту.

“Основна кількість засобів індивідуального РХБЯ-захисту, приладів радіаційної, хімічної, біологічної розвідки, які використовуються в органах системи МВС, є технічно застарілими. Відповідно, це ускладнює можливість якісно виконувати завдання за призначенням. Саме тому ми закликаємо міжнародних партнерів посилювати наші спроможності, зокрема з використанням Механізму цивільного захисту, щоб Україна змогла витримати всі ризики з боку РФ”, – наголосив глава МВС.

“Агресивна війна Росії проти України, що й досі триває, зумовила на теренах Європи найсерйознішу безпекову ситуацію з часів Другої світової війни, і потужна реакція ЄС віддзеркалює це. Окрім оснащення служб швидкого реагування, сприяння гуманітарним операціям та надання допомоги у підтримці та відновленні енергетичного сектору України, Механізм цивільного захисту ЄС застосовується для того, щоб допомогти Україні, як і іншим європейським країнам, підготуватися до реальної можливості виникнення масштабних інцидентів, пов’язаних із хімічними, біологічними, радіологічними та ядерними матеріалами”, – сказав, у свою чергу, єврокомісар із гуманітарної допомоги та управління кризовими ситуаціями Янез Ленарчич.

За інформацією МВС, захід відбувся під головуванням Єврокомісара з гуманітарної допомоги та управління кризовими ситуаціями Янеза Ленарчича та міністра цивільної оборони Королівства Швеції Карла-Оскара Боліна. Швеція наразі головує в Раді ЄС.

administrator

Related Articles