Палата представників США схвалила оборонний бюджет на 2023 фінансовий рік на рекордну суму понад $855 млрд

Київ. 9 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Палата представників Конгресу США в четвер ухвалила оборонний бюджет на 2023 фінансовий рік на безпрецедентну суму розміром $858 млрд, повідомляє Defense News.

Цей бюджет на 8% перевищує попередній – за 2022 фінансовий рік і передбачає виділення на $45 млрд коштів більше, ніж навесні просив Білий дім. Очікується, що наступного тижня щодо бюджету проголосує Сенат США, а потім він його має підписати президент.

За інформацією Defense News, бюджет передбачає $800 млн на військову допомогу Україні, в рамках яких Пентагон може укладати контракти на постачання Україні нової зброї та екіпірування. Також проєкт бюджету вимагає від адміністрації США представити розрахований на короткострокову і середньострокову перспективу план надання Україні, зокрема її ВПС, допомоги у сфері безпеки.

Крім того, йдеться про надання $10 млрд на військову допомогу владі Тайваню.

Раніше стало відомо, що профільні комітети Палати представників і Сенату погодили проєкт оборонного бюджету США на 2023 фінансовий рік.

Зазначалося, що США виділять $6 млрд на так звану європейську ініціативу стримування. У заяві комітетів ішлося про те, що це на $2,1 млрд більше за запит, що становив $3,9 млрд, і пояснювалося тим, що "базований на правилах міжнародний порядок стикається з викликами".

Проєкт документа пропонував запровадження санкцій за участь у золотовалютних операціях з РФ. Крім того, конгресмени хотіли продовжити заборону на співпрацю з Росією у військовій сфері ще на п’ять років.

administrator

Related Articles