Партисипація — це демократичний метод вирішення конфліктних ситуацій, який дозволяє винести на обговорення будь які питання, що хвилюють спільноту. Однак спрацювати цей метод може лише у тому випадку, коли громада активна — створює електронні петиції, надсилає запити на інформацію, безпосередньо звертається до представників влади і готова власними силами втілювати проєктні ініціативи.
Через повномасштабне вторгнення громади по всій Україні зіштовхнулися з низкою викликів і перешкод для власного розвитку. Для їх вирішення необхідно застосовувати нові партисипативні методи і підходи. Саме такі нові практики успішної участі в розвитку громади, активізму та залучення мешканців і мешканок втілює ГО «Перспектива». За фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках суб-гранту проєкту Re:Ukraine project організація реалізує проєкт «Будуємо майбутнє разом!».
Ми розуміємо, що для відбудови громад і їх подальшого розвитку потрібно залучати грантові ресурси. А для цього потрібні плани відновлення та стратегії розвитку, які допомагатимуть нам усім залучати фінансування, реалізовувати проекти, працювати над розвитком – до цього всього дуже важливо залучати жителів.
В рамках проєктних заходів ми познайомились і обговорили, що зараз відбувається в громадах. Які є виклики і які потреби? Які запити населення? Що таке громадський бюджет і навіщо він потрібен? Які складнощі виникають у процесі залучення? Разом склали перелік пропозицій – як покращити життя в сільських громадах і підготували міні-проєкти для розвитку громад.
На підсумковій зустрічі учасники ділилися враженнями від участі в проєкті загалом, відпрацювали навички лідерства і командної роботи, «побудувавши» спільний проєкт, надали рекомендації та пропозиції щодо покращення проєкту, заходів і форматів.
Для поширення інформації про інструменти партисипації команда організації розробила буклети.
Усі напрацювання розглянули депутати двох партнерських громад Полтавщини – Новоселівської та Нехворощанської і включили частину з них до місцевих планувальних документів. А це свідчить про консенсус між владою і громадою для досягнення спільної мети – розвитку громади. Важливим результатом проєкту також стало формування ініціативних груп мешканців в кожній з громад, які готові змінювати свої громади, свою країну.
Публікація підготовлена в рамках суб-гранту проєкту Re:Ukraine project за фінансової підтримки Європейського Союзу, що реалізується ГО «Інститут аналітики та адвокації». Її зміст є виключно відповідальністю суб-грантера проєкту Re:Ukraine (ГО «Перспектива») і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.
#ІАА #Прямуємо разом #EU
#Будуємо_майбутнє_разом!