Перебої з е/е призводять до відключення понад 1 тис. сайтів "Київстару" – глава компанії

Київ. 14 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Провідний український мобільний оператор "Київстар" має понад 1 тис. відключених сайтів (станцій) на день через перебої з електроживленням, повідомив президент компанії Олександр Комаров.

"До проблеми втрачених сайтів на окупованих територіях та лінії фронту додалася проблема масового відключення сайтів через перебої з електроживленням. Через це деякий час протягом доби не працює більше ніж тисяча сайтів, з найбільшими втратами в денний час. Як бачите, найбільше страждають Київська, Черкаська, Чернігівська, Полтавська та Сумська області", – написав він на своїй сторінці у фейсбуці в понеділок.

Згідно з наданими Комаровим даними, на 13:00 понеділка без живлення були 672 сайти компанії, з яких 292 – у Києві, майже 100 – у Сумській області та близько 60-70 – у Чернігівській, Черкаській і Полтавській областях.

На той самий момент не працювали 427 станцій, зокрема 234 – у Києві, 74 – у Сумській області, 26-30 – у Чернігівській і Полтавській.

Комаров уточнив, що найбільших проблем компанія зазнає на рівні кінцевих базових станцій мобільного зв’язку і точок колективного доступу (ТКД) мережі фіксованого зв’язку, які розміщені загалом більше ніж на 60 тис. майданчиків у всій Україні.

"Більшість кінцевих базових станцій здатні автономно працювати кілька годин, адже обладнані акумуляторами (АКБ). Це великий блок, який складається з набору акумуляторів, здатних підтримувати сайт, який споживає від 6 кВт*год. АКБ також треба заряджати – від 24 до 48 годин кожен", – зазначив він.

Як пояснив президент компанії, за графіка відключень, який діє, акумулятори фізично не встигають повністю підживлюватися. За його словами, частково в мобільній мережі з цією ситуацією "Київстар" справляється за допомогою генераторів – 420 стаціонарних і 264 мобільних, які вже працюють.

Комаров додав, що розв’язати проблему на 100% неможливо, але є кроки, які мають покращити ситуацію.

"Зокрема, ситуацію допоможе поліпшити підключення базових станцій до більш пріоритетного енергопостачання, закупівля ще більшої кількості генераторів і збільшення кількості "польових" технічних команд, закупівля нових комплектів літієвих акумуляторів, у яких велика місткість і швидкий цикл перезаряду", – пояснив він.

До цього глава "Київстару" додав динамічне відключення обладнання деяких діапазонів (наприклад, 2600 LTE або ін.), щоб решта обладнання на базових станціях працювала на 20-30% довше на акумуляторах, і краудсорсинг живлення від приватних або державних генераторів. При цьому він також наголосив на необхідності охорони додаткового обладнання.

Джерело: https://www.facebook.com/alexander.komarov.9085/posts/pfbid02ijgz7g6ZkwXZmtHC2RqJVgo4dCcZEac41bkp4MuZFocqbu4Q59n926KdbDm2q6yYl

administrator

Related Articles