Невшатель (Швейцарія). 18 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Philip Morris International, один із лідерів світового та українського тютюнового ринку, наразі вважає небезпечним відновлення виробництва на своїй фабриці під Харковом (с. Докучаєвське Харківського р-ну Харківської обл.) і планує запустити альтернативне виробництво в країні, повідомив президент європейського регіону Philip Morris International (PMI) Массімо Андоліна.
“Ми вважаємо своїм обов’язком запустити власне альтернативне виробництво, де ми могли б відновити випуск нашої продукції в Україні”, – сказав він в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.
Андоліна пояснив, що одна з причин – бажання самостійно виробляти свій продукт в Україні.
“І, по-друге, тому що ми хочемо дати сигнал про нашу відданість Україні і про те, що навіть під час війни ми готові інвестувати в Україну”, – наголосив представник PMI.
Він уточнив, що наразі компанія активно шукає ці альтернативи.
“І я сподіваюся, що ми зможемо скоро оголосити про інвестиції в запуск альтернативних виробничих потужностей, доки ми не маємо можливості повернутися на Харківщину”, – зазначив президент європейського регіону.
За його словами, коли в лютому минулого року почалася війна, перше, що зробила компанія, одразу зупинила виробництво на своїй фабриці на Харківщині, де часті обстріли тривають і зараз.
“На жаль, на цій фабриці немає бомбосховища. Тому повертати наших працівників на фабрику було б у цих умовах небезпечно… Життя наших людей – це абсолютний пріоритет, тому фабрику поки що зупинено”, – пояснив Андоліна неможливість відновлення роботи фабрики сьогодні.
Він зазначив, що після зупинки фабрики протягом певного часу PMI поставала до України продукцію з восьми заводів компанії за кордоном. Однак потім у пошуках рішення, яке дозволило б виробляти український продукт в Україні, було підписано угоду про виробництво продукції компанії на потужностях компанії “Імперіал Тобакко” в Києві, де вона зараз і випускається.
Коментуючи скорочення поставок продукції PMI на український ринок торік на 30% і в першому кварталі цього року на 26,7%, Андоліна назвав дві причини: перша – частина споживачів виїхала з України, а частина перебуває зараз на окупованих територіях, що зумовило приблизно половину втрат, друга – хронічна проблема тіньового ринку тютюнових виробів.
“Ця проблема знову набула значних масштабів. Про це ми вже мали досить продуктивні розмови з урядом. Я знаю, що уряд дуже активно працює над вирішенням цієї проблеми. Але це потребуватиме певного часу”, – сказав він.
Представник PMI уточнив, що сьогодні нелегальні цигарки в Україні становлять значну частину ринку – близько 20%, тим самим держава втрачає понад 20 млрд грн доходів від нелегального обігу тютюнової продукції, що приблизно дорівнює сумі податків, яку компанія щорічно сплачує до бюджету країни.
Розповідаючи про акцизну політику в Україні, президент європейського регіону висловив сподівання на перегляд рішення українського парламенту прибрати з податкового законодавства диференційоване оподаткування за такими різними товарами, як цигарки і тютюнові вироби для електронного нагрівання (ТВЕНи). За його словами, сьогодні 1,1 млн українців споживають ТВЕНи, і їхня частка в загальній кількості курців країни – один із найкращих показників у світі.
“Це дало змогу багатьом українцям фактично відмовитися від паління і перейти на бездимні альтернативи. І це фантастичний результат. Чому б не визнати той факт, що ці продукти не однакові, а вони різні. Тому вони мають і оподатковуватися по-різному”, – вважає Андоліна.
Нарешті, відповідаючи на запитання про позицію Philip Morris щодо російського ринку, він нагадав, що компанія ще в перші тижні повномасштабної війни заявила про призупинення інвестицій у Росію і запланованих там інновацій, а також про скорочення діяльності в країні. І таке скорочення обсягів виробництва реально відбулося.
“Пізніше ми також оголосили про повний відхід з російського ринку. Однак за останній рік нормативно-правове середовище в Росії змінилося таким чином, щоб максимально ускладнити вихід з РФ. Для компаній зі значною присутністю на російському ринку з великими активами встановлено значні регуляторні перешкоди, які роблять вихід звідти майже неможливим… Щойно в Росії настане сприятлива можливість зробити новий крок – ми його зробимо”, – заявив президент європейського регіону PMI.
У повному обсязі бліц-інтерв’ю президента європейського регіону Philip Morris International Массімо Андоліна читайте на сайті агентства “Інтерфакс-Україна” www.interfax.com.ua.