Побузький феронікелевий комбінат вимушено призупиняє виробництво через ракетні удари РФ по енергетичній інфраструктурі

Київ. 1 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – ТОВ "Побузький феронікелевий комбінат" (ПФК, Кіровоградська обл.), що входить до міжнародної інвестиційної групи Solway, вимушено призупиняє виробництво.

Згідно з пресрелізом компанії у вівторок увечері, внаслідок ракетної атаки та глобального пошкодження електромережі підприємство не має можливості відновити роботу печей.

При цьому уточнюється, що вранці 22 жовтня військові сили РФ завдали трьох ракетних ударів по енергетичному об’єкту, який забезпечував живлення ПФК, а також по низці населених пунктів Кіровоградської та Миколаївської областей, зокрема по водозабірній станції на р. Південний Буг (ПС "Довга Пристань" 35 кВ).

Унаслідок припинення живлення на ПФК було зупинено металургійний процес і водозабір. ПФК зазнав значних економічних збитків, а виробництво було вимушено призупинено до відповідного відновлення державної підстанції та виконання необхідних ремонтних робіт основного обладнання.

При цьому підприємство вжило всіх необхідних заходів для недопущення ситуацій, які можуть вплинути на здоров’я людей або навколишнє природне середовище.

"Наразі електропостачання відновлене, але дуже нестабільне та його ледве вистачає на потреби населення. Через неможливість ведення виробничого процесу підприємство вимушене призупинити основну виробничу діяльність", – констатується в пресрелізі.

Датою початку простою визначено 1 листопада 2022 року.

Також наголошується, що від початку військової агресії проти України ПФК працював зі збитками через високі витрати на енергоносії, логістичні перешкоди, брак сировини й субсидувався своїм швейцарським інвестором Solway Investment Group, намагаючись максимально виконувати взяті на себе зобов’язання перед робітниками та громадою.

Враховуючи вимушене зниження виробництва більше ніж удвічі, за 9 місяців поточного року загальний обсяг переробленої сировини становив 0,643 млн тонн (62,8% порівняно з результатами 9 міс. 2021 р.), що відповідає 42,299 тис. тонн феронікелю (77,5%) до 9 міс.-2021 р.), або 7,4 тис. тонн нікелю (63,5% до 9 міс. 2021 р.).

За зазначений звітний період комбінат сплатив податки до бюджету України на суму 113,8 млн грн (на 7,9% більше, ніж за 9 міс. 2021 р.). З них 56,1 млн грн – єдиний соціальний внесок (на 8,6% вище порівняно з 9 міс. 2021 р.) та 44 млн грн – податки на зарплату (на 9,1% більше ніж за 9 міс. 2021 р.).

Згідно з пресрелізом, незважаючи на зниження виробничих потужностей з початком повномасштабної збройної агресії РФ проти України заробітна плата та соціальні виплати зберігалися в повному обсязі. Крім того, за участю материнської компанії Solway співробітники комбінату здійснювали комплектацію медичних аптечок для військових за стандартами НАТО та МОЗ України й налагодили процес закупівлі та доставки необхідних засобів і медико-санітарного обладнання з-за кордону. Наразі фінансова допомога ПФК та інвестиційної групи Solway в комплектуванні медичного обладнання для ЗСУ становила близько 5 млн грн.

Пресслужба уточнює, що під час простою за всім персоналом буде збережено робочі місця. Персоналу, задіяному в обслуговуванні та експлуатації об’єктів критичної інфраструктури та охороні об’єктів комбінату оплата праці здійснюватиметься за фактично відпрацьований час. Відповідно до ст.113 КЗпП України, працівникам, не задіяним на охороні або експлуатації  устаткування, час простою буде оплачено в розмірі не менше двох третин встановленої тарифної ставки чи окладу.

"Ми лишаємося на місцях і намагатимемося зберігати колектив, бути корисними громаді та захисникам України заради нашої перемоги", – коментує генеральний директор ПФК Денис Шевченко, якого цитує пресслужба.

У період вимушеного простою ПФК продовжить виконувати соціальні зобов’язання перед суспільством із водопостачання, водовідведення, газо- та теплопостачання.

Наразі ПФК повністю інтегровано у виробничий процес Solway Investment Group. Загальна сума інвестицій групи в комбінат становить понад $130 млн.

Міжнародна інвестиційна група Solway розпочала діяльність у 2002 році. Є приватною компанією, що веде диверсифікований бізнес у гірничодобувній та металургійній промисловості. Ключові компанії групи зареєстровані у Швейцарії, Люксембурзі, Естонії та на Мальті. 100% статутного капіталу належить громадянам ЄС. Основні виробничі активи Solway розташовані в Північній Македонії, Гватемалі, Індонезії, Аргентині та Україні.

administrator

Related Articles