Поради психолога, які допоможуть впоратись із нав’язливим тривожним станом

До психолога ГО “Центр розвитку місцевих громад” звернулася  Валентина, мешканка м. Покровськ, якій потрібна була допомога у боротьбі з тривожним станом.

Психолог пояснила, що перш за все, Ви повинні розуміти, що емоції не можна ділити на позитивні та негативні, всі емоції важливі для нас, кожну необхідно відчувати та проживати в моменті. Інакше кожна замовчана емоція залишається у нашому тілі та блокує його, з’являються захворювання. Під час тривожності спробуйте одну або декілька порад і Ваш стан полегшиться:

1.Зверніть увагу на дихання – повільний вдих через ніс, невелика затримка, повільний видих через рот, невелика затримка. Повторюйте стільки скільки вважаєте за потрібне, бажано  декілька хвилин.

2.Ще один вид дихання – на 4 рахунки вдих, 4 рахунки затримка, 4 рахунки видих, 4 рахунки затримка. І так 8 кіл.

3.Можете зробити практику “заземлення”: відчуйте себе деревом, підніміть руки догори-це ваші гілки, тіло ствол, а з ваших ступнів починає рости коріння через підлогу, будинок, землю, пісок та інші слої Землі прямо до ядра, відчуйте як з ядра йде енергія, яка заповнює вас повністю та розслабляє. Наповнюйтесь до моменту, коли не відчуєте, що досить. І зробіть оборотний процес – коріння повертаються у Ваші стопи.

4.Займіться творчістю.

5.Гуляти на свіжому повітрі.

6.Займайтесь руховою діяльністю, спорт, йога, танці, інше.

7.Хатні справи також допомагають у боротьбі з тривожністю.

8.Слухати спокійну чи розслаблюючу музику.

Через деякий час Валентина прийшла до центру й розповіла про своє самопочуття. Жінка виглядала спокійною і радісною, розповіла, що практика “заземлення” їй дуже допомогла. Вдома часто лунає спокійна музика, а не шокуючі новини, сил стало більше, з’явилося бажання проживати з задоволенням своє життя.

Проєкт впроваджується  ГО “Центр розвитку місцевих громад” у рамках проєкту ПРООН «ЄС за діалог: Зміцнення стійкості України для реагування на нагальні потреби центральної і місцевої влади, а також населення, що постраждало в наслідок війни» за фінансової підтримки Європейського Союзу (ЄС). 



administrator

Related Articles