Потужність одного з трьох блоків Південноукраїнської АЕС знижено вдвічі – МАГАТЕ

Київ. 4 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Південноукраїнська АЕС втратила підключення до лінії 750 кВ, однієї з трьох ліній 750 кВ, використовуваних цією станцією для подання електроенергії в мережу, йдеться в повідомленні МАГАТЕ з посиланням на повідомлення України.

"Це спонукало станцію знизити потужність одного з трьох діючих реакторів на 50%", – зазначається в інформації МАГАТЕ в ніч на п’ятницю.

ПУАЕС розташована в степовій зоні на лівому березі Південного Бугу поблизу міста Южноукраїнськ Миколаївської області. Зведена в 1975-1982 роках. Генерує електроенергію трьома енергоблоками-мільйонниками ВВЕР-1000.

У середу, 2 листопада, близько 22:00 унаслідок чергового обстрілу також знову було відключено основну зовнішню лінію електропередачі напругою 750 кВ на Запорізькій АЕС, а незабаром після півночі було знеструмлено лінію резервного електропостачання напругою 330 кВ. Наразі ЗАЕС отримує електроенергію для основних функцій ядерної безпеки та захисту від своїх дизельних аварійних генераторів.

administrator

Related Articles