Препарати від ХОЗЛ та хвороби Паркінсона увійшли до програми реімбурсації в рамках ПМГ

Київ. 2 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Препарати для лікування хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ) та хвороби Паркінсона увійшли до програми реімбурсації у рамках програми медичних гарантій, повідомляє Національна служба здоров’я України (НСЗУ).

Водночас уточнено, що новий Реєстр лікарських засобів, що підлягають реімбурсації, до якого увійшли ці препарати, набув чинності 31 жовтня 2022 року.

Для лікування ХОЗЛ у програму реімбурсації увійшли "Будесонід+Формотерол" (Formoterol+Vudesonide) та "Сальметерол+Флютіказон".

Електронний рецепт на препарати на лікування ХОЗЛ виписує лікар первинної медичної допомоги.

Для лікування хвороби Паркінсона до програми реімбурсації увійдуть такі препарати як "Біпериден" (Biperiden) та "Леводопа + Карбідопа" (Levodopa + Carbidopa). При цьому в НСЗУ зазначають, що порядок отримання ліків за хвороби Паркінсона буде визначено після ухвалення відповідних нормативно-правових актів.

В оновленому реєстрі 462 лікарські засоби, з них 149 відпускаються безкоштовно та 313 – із доплатою.

ХОЗЛ – невиліковне та одне з найпоширеніших захворювань. Є найчастішою причиною інвалідизації та летальності серед усіх захворювань респіраторної системи. Люди з ХОЗЛ страждають від ускладненого дихання, важкої задишки, хронічного кашлю. Симптоми захворювання полегшують за допомогою препаратів.

Хвороба Паркінсона найчастіше зустрічається у людей похилого віку, способу лікування хвороби Паркінсона наразі не існує, але доступні препарати, які допомагають полегшити симптоми та підтримувати якість життя.

Як повідомлялося, раніше планувалося, що реімбурсація вартості препаратів від хвороби Паркінсона та ХОЗЛ почне діяти з 1 жовтня.

Внесення препаратів для лікування хвороби Паркінсона, а також ХОЗЛ до програми реімбурсації "Доступні ліки" передбачено бюджетом на 2022 рік.

На сьогодні до програми реімбурсації входять лікарські засоби для лікування серцево-судинних хвороб, профілактики інфаркту та інсульту, цукрового діабету (включно з препаратами інсуліну); розладів психіки та поведінки та епілепсії; бронхіальної астми та нецукрового діабету.

administrator

Related Articles