Прогнози економіки КНР, розвиток атомної енергетики та відновлення лісів – огляд китайських ЗМІ

Шанхай. 13 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Депутати сесії Всекитайських зборів народних представників (ВЗНП) переобрали І Гана на новий термін як голову Народного банку Китаю. Також свої посади зберегли міністр фінансів Лю Кунь та міністр торгівлі Ван Веньтао.

Переобрання І Гана на посаду голови НБК допоможе зберегти стабільність грошово-кредитної політики та забезпечити сильну фінансову підтримку реального сектора економіки, пише Yicai.com. Те, що він та міністр фінансів Лю Кунь зберегли свої посади, свідчить про продовження китайської політики відкритості та ринкових реформ.

Ціль зростання економіки Китаю цього року приблизно на 5% досяжна, заявив директор Державного статистичного управління (ДСУ) Кан І в кулуарах ВЗНП. Він висловив упевненість у загальному покращенні економічної активності цього року, повідомляє Securities Daily.

Зокрема глава ДСУ послався на зростання обсягів залізничних вантажоперевезень та вироблення електроенергії, а також на збільшення обсягів кредитування як свідчення того, що відновлення економіки відбувається за планом, і сказав, що він “справді впевнений у майбутньому”.

Прогнози аналітиків щодо економіки Китаю покращуються, вони очікують на посилення активності у другому кварталі після гарного початку року, пише Yicai.com.

“Дані у першому кварталі вже відобразили досить сильний економічний імпульс, і очікування значного відновлення економіки у другому кварталі стали очевиднішими”, – заявив головний економіст Orient Securities Шао Юй.

Як зазначив заступник директора Національної комісії з розвитку та реформ (NDRC) Чжао Ченьсінь, 27 із 31 провінції країни встановили цілі зростання економіки вище 5%, що свідчить про очікування сильного відновлення цього року.

Китайська ядерна енергетика на рівні світового класу, заявив представник China National Nuclear Corp. Ши Яньцай. Він вважає, що треба заохочувати її “рух у всьому світі”, пише Shanghai Securities News.

Китайська атомна промисловість має можливості для виходу за кордон за усім ланцюжком – від технологічних досліджень та розробок, проєктування та будівництва, виробництва обладнання, управління експлуатацією до технічних послуг, сказав Ши Яньцай під час ВРНП.

У Китаї 2022 року було висаджено понад 3,83 млн га лісів, йдеться у доповіді Державного комітету з озеленення. Також було відновлено 3,21 млн га пасовищ шляхом посадки трави, повідомляє агентство “Сіньхуа”.

Після десятиліть зусиль щодо відновлення лісів Китай має провідне місце у світі за площею лісонасаджень, при цьому ступінь покриття лісовим покривом у країні подвоїлася – з 12% на початку 1980-х років до 24% у 2022 році. Коефіцієнт покриття рослинним покривом пасовищ минулого року сягнув 50,3%.

Також зазначається, що у 2022 році Китай відновив пустельні землі та кам’янисті пустельні землі загальною площею 1,85 млн га.

Національна кампанія з озеленення є частиною зусиль КНР щодо досягнення піку викидів CO2 до 2030 року та вуглецевої нейтральності до 2060 року. У неділю в країні в 45 раз відзначався Національний день посадки дерев.

administrator

Related Articles