Провідний світовий виробник мікросхем на замовлення TSMC знову стала найдорожчою компанією Азії, обійшовши Tencent

Тайбей. 22 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Провідний світовий виробник мікросхем на замовлення Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. повернув собі звання найдорожчої компанії Азії, обігнавши TencentHoldings Ltd.

З початку поточного року акції TSMC подорожчали на 18,4%, а за останні п’ять днів – на 7,2%. Наразі капіталізація компанії становить 13,8 трлн нових тайванських доларів ($450 млрд), свідчать дані Market Watch.

TSMC збільшила чистий прибуток у першому кварталі 2023 року на 2,1% порівняно з тим самим періодом минулого року, виторг – на 3,6%. Показники, однак, були на 30% і 19% нижчими, ніж у попередньому кварталі.

Проте експерти розраховують, що активний розвиток сфери штучного інтелекту сприятиме зростанню попиту на передові чипи, що випускаються TSMC.

Капіталізація Tencent, яка ще нещодавно посідала перше місце в списку найбільших азіатських компаній, збільшилася на 7,4% цього року і практично не змінилася за останній місяць на тлі повільного відновлення китайської економіки. Наразі капіталізація Tencent становить 3,17 трлн гонконгівських доларів ($405 млрд).

administrator

Related Articles