Псевдоспівробітник СБУ з поплічником, який обіцяв за $12 тис. допомогти фігуранту кримінального провадження уникнути в'язниці, постануть перед судом – прокуратура

Харків. 27 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Київська окружна прокуратура Харкова затвердила та направила до суду обвинувальний акт стосовно двох чоловіків, які обіцяли за $12 тис. допомогти фігуранту кримінального провадження уникнути в’язниці.

"Тепер вони самі стали обвинувачуваними – справу стосовно них розглядатимуть у Дзержинському районному суді Харкова", – повідомляє пресслужба Харківської облпрокуратури.

За даними досудового слідства, двоє чоловіків (один із яких стверджував, що працює в СБУ) вимагали в обвинувачуваного у скоєнні злочину у сфері господарської діяльності гроші взамін на "допомогу" в суді. Вони сказали йому, що зможуть "домовитися" із суддею Київського райсуду Харкова про призначення покарання, не пов’язаного з позбавленням волі. Спочатку обвинувачуваний передав їм $10 тис., але цього виявилося замало. Від чоловіка вимагали ще $2 тис. Він погодився передати цю суму. В серпні під час отримання частини грошей ($1 тис.) здирників затримали в порядку ст. 208 КПК України.

Псевдоспівробітнику СБУ та його товаришу інкримінується ч. 3 ст. 369-2 КК України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, поєднане з вимаганням такої вигоди). Крім того, псевдоспецслужбісту інкримінують ч. 1 ст. 353 КК України (самовільне присвоєння владних повноважень).

administrator

Related Articles