Питання про скасування перенесення часу в ЄС застопорилося під час дискусій країн Союзу – представник ЄК

Брюссель. 27 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Дискусії держав – членів ЄС щодо пропозиції Єврокомісії (ЄК) 2018 року про відмову від перенесення сезонного часу поки що не дали результату, заявив офіційний представник ЄК Адальберт Янц.

"Ми зробили пропозицію у вересні 2018 року. В березні 2019 року Європейський парламент підтримав пропозицію Європейської Комісії. Відтоді триває дискусія між державами-членами (…), і м’яч залишається на боці поля держав-членів. Комісія дотримується своєї пропозиції", – сказав прессекретар в четвер на брифінгу у Брюсселі.

Він нагадав, що пропозиція ЄК виникла на основі побажань держав-членів і громадян ЄС. Ініціатива спиралася на низку досліджень і на успішно проведені загальносоюзні громадські консультації, в яких узяли участь понад 4,6 млн європейців. Переважною більшістю голосів вони запропонували покласти край практиці перенесення часу.

Залишалося вирішити, який час закріпити постійно – зимовий чи літній. Це вже входило в компетенцію держав-членів ЄС, пояснив Янц.

На запитання про доцільність відмови від перенесення часу в період енергетичної кризи, коли було б корисно максимально використовувати природне освітлення, представник ЄК відповів: "На питання економії енергії ми звертали велику увагу під час підготовки нашої пропозиції 2018 року, щоб було розглянуто всі докази, які ми мали. І ми дійшли висновку, що ефект економії енергії був несуттєвим і водночас не гарантованим, оскільки є дослідження, що доводять протилежне".

"І ця оцінка не змінилася", – додав представник ЄК.

У країнах Європейського Союзу в ніч на неділю, 30 жовтня, стрілки годинників переведуть на годину назад на зимовий час.

administrator

Related Articles